Mission 2011 — Minorities in Action — Makedonie

single-image

Datum konání: 3. – 9. listopadu 2011

Místo konání: Stip, Makedonie

Účastník: Vojtěch Vodsedálek

Report z projektu:

Do Makedonie jsem se na trénink velmi těšil, neboť jsem ještě na žádném mezinárodním školení nebyl a zajímá mě problematika menšin. Zároveň jsem měl o sobě pár pochybností – budu dostatečně kvalifikovaný a schopný řádné účasti?

                Co se týče organizačních věcí, vše probíhalo v naprostém pořádku. Hned po příletu do Skopje na mě čekal taxikář, který mě odvezl až přímo k hotelu do Stipu. Byl zaplacen předem, takže jsem neměl žádné problémy s jeho placením. Ubytování bylo zajištěno v moc pěkném hotelu, který poskytoval výborné služby, od jídla až po prostor, kde se konal veškerý trénink. Peníze mi byly proplaceny během posledního dne v eurech a hotovosti. Jen jsem musel organizátorům poslat zpět do Skopje boardingpass (palubní lístek z letenky) z cesty do ČR, a vše bylo vyřízené.

                Když jsem do ruky dostal program celého tréninku, byl jsem nadšený, jelikož pokryl všechny oblasti, které mě zajímaly. Bohužel výsledek nebyl takový, jaký jsem očekával. Většinu času jsme začínali blokovou „výuku“ se zpožděním, nezabíhalo se do podrobností, veškeré informace byli povrchní a nedozvěděl jsem se téměř nic nového. Na druhou stranu vše proběhlo v příjemné a uvolněné atmosféře.

Jako nejpřínosnější věc pro mě, bych hodnotil blok věnovaný EVS, trainingcourses, Exchange courses – naučili nás, jak sehnat peníze, kam napsat a jak vymyslet svůj vlastní projekt. V neposlední řadě jsem velmi rád, že jsem získal kontakty na zajímavé lidi z různých koutů světa a měl možnost komunikovat v angličtině a navštívit Makedonii.

                I přes nenaplnění všech mých představ a plánů, hodnotím TC v Makedonii, jako přínosnou zkušenost a plánuji i nadále zúčastňovat se dalších zahraničních pobytů.

Vojtěch Vodsedalek

Možná se ti bude líbit