What Are You Sinking About — Rumunsko

single-image

Program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Termín konání: 21.—30. červen 2022

Místo konání: Busteni, Rumunsko

Počet volných míst: 0. Můžete se hlásit jako náhradníci.

Věk. limit:  18+

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack a rozpis denních aktivit. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Na tomto projektu si organizátoři budou strhávat účastnický poplatek ve výši €20/účastník

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Rumunska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: ODEN NEHOIU

Účastnící se země: SP, PT, IT, EE, CZ, GR, PL, TR, CY, LT, HR, LV, BG, RO

Popis projektu:

„WHAT ARE YOU SINKING ABOUT“ is a training course that will take place in Romania between 21-30 june 2022 with 28 participants and 4 experts.

The aim of the project is to provide to youth workers new methods and tools to develop critical thinking objectives:
1. Increasing youth workers competences to understand and apply critical thinking in daily work
2. developing competences for youth workers in creating and managing activities that involve critical thinking(media literacy, debate, political correctness, fake news)
3. expand European cooperation between youth structures in frame of new Erasmus + programme for 2021-2027

The methodology is based on nonformal education methods including presentations, world café, theater, world school debate etc The project activities will be preparation, introduction, geting to know eachother, workshops in plenary and teams, outdoor activities, intercultural evenings, visits, reflection and evaluation according to agenda. 

Final products expected: A collection of tools and methods to be applied in daily work to develop critical thinking

What should you prepare:

    • a research about needs of critical thinking in your communities and tools that are used in youth work in your organization/region
    • be prepared to propose games, energizers, activities for free time or for our workshops
    • as we want to use as less plastic as possible please bring with you your own coffee/tea cup or mug and a bottle/recipient for water

Možná se ti bude líbit