Embracing Shared Values — Německo

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Garlstedt, Osterholz Scharmbeck, Německo

Termín konání: 18.—27. leden 2024

Český tým: 6 účastníků + 1 group leader

Přečtete info-pack.

Hostitelská organizace: NaturKultur e.V.

Report z projektu:

V období od 18. do 27. ledna 2024 jsme se zúčastnili mezinárodního projektu Embracing Shared Values, který se konal v německém Garlstedtu. Projekt byl zaměřen na sdílení hodnot z různých odvětví našeho života.

První dny projektu byly věnovány seznamování a hrám na zvýšení vzájemné důvěry, což nám pomohlo překonat počáteční ostych a lépe si porozumět. V rámci těchto her jsme se například dozvěděli o společných zájmech, což nám pomohlo pochopit, že i když jsme si na první pohled mohli připadat odlišní, máme také mnoho společného.

Výuka probíhala především ve vnitřních prostorách prostřednictvím samostatných aktivit nebo skupinových cvičení. V rámci skupinových cvičení jsme například diskutovali o tom, co je pro nás důležité v životě, jaké hodnoty jsou pro nás důležité v naší zemi či jsme si zahráli divadlo nebo vymysleli vlastní píseň. Naše píseň se týkala hodnot v České republice, kterými jsou rodina, přátelství, vzdělání, práce atd.

Program také doplnily sportovní aktivity jako Jogging, Capoeira, Zumba nebo lehký trénink fitness. Všechny aktivity byly přizpůsobeny tak, aby je zvládl opravdu každý. Po sportovních aktivitách jsme diskutovali o tom, jaké hodnoty jsou v sportu důležité a jak se dají tyto hodnoty uplatnit v každodenním životě.

Uprostřed týdne jsme se vydali na jednodenní výlet do Brém. Prohlédli jsme si historické centrum města a navštívili místní kavárnu. Výlet nám umožnil poznat německou kulturu a tradice opravdu zblízka.

Mimo již zmíněné sportovní aktivity jsme měli možnost účastnit se i jiných, které jsme si sami jako účastníci plánovali a samostatně tyto workshopy pro druhé připravovali. Za český tým jsme uspořádali společný běh či taneční lekci.

Ve večerních hodinách probíhali kulturní večery, kde jsme poznali tradiční jídla a zvyky ostatních zemí. Za Českou republiku jsme přivezli například Olomoucké tvarůžky, Lázeňské oplatky, Kofolu, kyselé okurky a spoustu sladkého a slaného. Dále jsme připravili zábavný kvíz a ostatní účastníky naučili i Mazurku, která sklidila obrovský úspěch.

Celý projekt probíhal v přátelském duchu. Naučili jsme se lépe porozumět sami sobě i ostatním, našli jsme nové přátele z různých zemí a získali jsme mnoho cenných zkušeností, které nám pomohou v dalším životě.

Tereza L.

Možná se ti bude líbit