Navigate Your Inner Compass: 3rd Edition: part II – Finsko

single-image

Termín konání: 3.-7. duben 2017

Místo konání: Kokkola, Finsko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Prosím pročtěte si info pack a rozpis denních aktivit.

Účastníci: Tomáš Průdek

Hostitelská organizace: Villa Elba

Účastnící se země: ČR, Finsko, Itálie, Řecko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Belgie, Švédsko, Irsko

Report z projektu:

Druhá část projektu Navigate Your Inner Compass odehrávajícího se ve finském městě Kokkola, se nesla ve stejném duchu jako část první. Měli jsme možnost znovu navštívit mládežnické centrum Villa Elba, kde jsme byli ubytováni v moderních chatkách, ale většinová část programu se odehrávala v hlavní budově areálu, kde se o nás bezchybně staralo duo trenérů Sandra a Dominique, a celý zaměstnanecký tým areálu.

Jelikož byla délka projektu pouze tři dny, nešlo stihnout tolik aktivit, jako v první části. Téma prvního dne byla reflexe našich předsevzetí, které jsme si dali při odjezdu v prosinci. V druhé části dne jsme probírali strach, konkrétněji co znamená pro nás a jak se projevuje ve společnosti.

Druhý den se nesl ve znamení ticha. Nejdříve jsme jako skupina probírali, co vlastně ticho znamená a jakou roli v životě hraje. Poté jsme strávili venku asi hodinu a půl o samotě bez mobilních telefonů. Večer jsme pak měli možnost navštívit saunu, což většina z nás kvůli stále ještě zimnímu finskému počasí uvítala.

Třetí, poslední den pak sloužil jako prostor pro domlouvání další spolupráce, popřípadě získávání informací o projektech Erasmus+. Večer, po skončení programu, jsme si přichystali rozlučkovou oslavu, na které jsme si řekli sbohem na dobu neurčitou a druhý den ráno jsme se všichni rozjeli domů.

Celkově ve mě obě dvě části zanechaly hlubokou stopu, jelikož jsem se dozvěděl spoustu věcí jak o sobě, tak o druhých, potkal nové přátele a navštívil zemi, kterou bych asi jinak neměl možnost navštívit.

                                                                                                                                                                                          Tomáš Průdek

Možná se ti bude líbit