Ohlédnutí za rokem 2017

single-image

Přejeme vám rok 2018 plný zdraví, úspěchů, pohody, splněných snů a krásných zážitků (nejen) s programem Erasmus+: Mládež v akci!

Moc děkujeme všem, kteří se zajímáte o naši činnost, jezdíte s námi na projekty a jakkoli nás podporujete! Jen díky vám můžeme mladým lidem pomáhat se rozvíjet, poznávat, cestovat a měnit svět k lepšímu. Děkujeme vám!

 

A jaký byl desátý rok naší činnosti? 

Vyslali jsme 316 účastníků na 85 zahraničních projektů ve 24 zemích. Celkově jsme letos vyslali už 1300. účastníka na zahraniční projekt.

Dařilo se nám i v Evropské dobrovolné službě (EVS): vyslali jsme dalších 7 dobrovolníků na 7 projektů EVS v 5 zemích. Letos poprvé námi vyslaní dobrovolníci působili v Itálii, Bulharsku a Lotyšsku.

Taky jsme pokračovali v pořádání workshopů o programu Erasmus+: Mládež – na Gymnáziu a SOŠE a SOU Kaplice, Biskupském gymnáziu v Českých Budějovicích, Moravském gymnáziu v Českých Budějovicích a Obchodní akademii Břeclav. Stipendistům Stipendijního programu pro romské středoškolské a vysokoškolské studenty jsme v Brně představili náš grantový program na podporu účasti ekonomicky znevýhodněné mládeže na projektech programu Erasmus+: Mládež.

V rámci podpory dobrovolnictví a péče o naše město jsme se na jaře opět zapojili do akce „Ukliďme Břeclav“.

V brněnském Expedition clubu jsme uspořádali setkání u příležitosti deseti let naší činnosti. Potkat jste se s námi mohli ale i jinde, např. v Ostravě.

Zapojili jsme se do iniciativy Giving Tuesday, mezinárodního dne dobrovolnictví a dárcovství. Letos jste nám mohli přispět na grantový program EYCB na podporu účasti ekonomicky znevýhodněné mládeže na projektech programu Erasmus+: Mládež.

Již druhým rokem vás pravidelně co čtvrt roku informujeme o naší činnosti, a to prostřednictvím tzv. občasníků v sekci Naše činnost.

Do ankety Křesadlo Jihomoravského kraje oceňující dobrovolníky byla nominována naše projektová koordinátorka Jana Parolková. Přestože nakonec ve své kategorii nezvítězila, moc děkujeme všem, kteří jste ji svým hlasem podpořili.

Možná se ti bude líbit