Ohlédnutí za rokem 2018

single-image

Do roku 2019 vám přejeme hodně zdraví, úspěchů, pohody, splněných snů a nezapomenutelných chvil (nejen) s programem Erasmus+: Mládež!

Moc Vám všem děkujeme za neutuchající zájem o naši činnost, za to, že s námi jezdíte na projekty a různými způsoby naše aktivity podporujete. Bez vaší podpory bychom nemohli přispívat k utváření světa, kde má mládež dostatek příležitostí k poznávání a osobnímu rozvoji, lidé se zajímají o to, co se kolem nich děje a vzájemně si pomáhají. Děkujeme vám!

V roce 2018 jsme vyslali 329 účastníků na 87 krátkodobých projektů ve 30 zemích. Poprvé jsme vyslali skupinu na projekt, který se během projektového týdne konal ve dvou zemích (účastníci se během projektu přesouvali) a to z Německa z města Osterholz-Scharmbeck do Bruselu (návštěva Evropského parlamentu) a pak se přesunuli zpět do Německa, a to do Brém. Jednalo se o výměnu mládeže EU – Between the Challenges and Benefits. Celkově jsme letos vyslali už 1400. účastníka na zahraniční projekt. Poprvé navíc vyjel na projekt účastník díky podpoře našeho Grantového programu pro ekonomicky znevýhodněnou mládež.

Dařilo se nám i v Evropské dobrovolné službě (EVS): vyslali jsme dalších 7 dobrovolníků na 6 projektů EVS v 6 zemích.

Taky jsme pokračovali v pořádání workshopů o programu Erasmus+: Mládež – na SŠTE Olomoucká v Brně, Masarykově obchodní akademii v Rakovníku a střední škole v Českém Krumlově. Dále jsme zorganizovali 3 besedy s bývalými EVS dobrovolníky: na Gymnáziu Břeclav, Obchodní akademii Břeclav a na Gymnáziu Velké Pavlovice.

Možnosti mezinárodního dobrovolnictví (Evropské dobrovolné služby) jsme představili i na akci Tvořivé odpoledne s Brontosaurem pořádané Ardea – základním článkem Hnutí Brontosaurus na břeclavské Cyklosféře.

Na Gymnáziu Břeclav jsme také v rámci výuky základů společenských věd uspořádali workshop o Evropské unii.

Od června 2018 nás můžete každý čtvrtek mezi 15. a 18. hodinou navštívit v našem novém InfoPointu v prostorách studovny a hudebního oddělení Městské knihovny Břeclav. Rádi vám poradíme, jak se zúčastnit projektů programu Erasmus+, vyjet na EVS, jak napsat dobrý životopis nebo motivační dopis, přiblížíme vám fungování Evropské unie a možnosti, které nabízí mladým lidem.

Dále jako nabídku dalšího vzdělávání pro nezaměstnané pravidelně uveřejňujeme aktuální nabídku projektů Erasmus+ Mládež na pracovištích Úřadu práce ČR v Břeclavi, Hustopečích a od roku 2018 také v Mikulově.

V rámci podpory dobrovolnictví a péče o naše město jsme se na jaře už tradičně zapojili do akce „Ukliďme Břeclav„.

Potřetí jsme s vámi oslavili Giving Tuesday, mezinárodní den dárcovství. Letos jste nám mohli přispět na grantový program EYCB na podporu účasti ekonomicky znevýhodněné mládeže na projektech programu Erasmus+: Mládež, na naši činnost nebo se s námi podělit o své zkušenosti s fundraisingem.

Zapojili jsme se také do kampaně „Díky, Evropo!“, pořádané Europe Direct Česká republika, která prezentuje příběhy osob, které využívají výhod členství v Evropské unii.

Již druhým rokem vás pravidelně co čtvrt roku informujeme o naší činnosti, a to prostřednictvím tzv. občasníků v sekci Naše činnost.

Možná se ti bude líbit