Outdoor Gives More! – Slovensko

single-image

Termín konání: 1.-10. říjen 2016

Místo konání: Liptovský Mikuláš, Slovensko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Prosím pročtěte si info-pack a projektový blog a video: https://www.youtube.com/watch?v=bGXBR6Pq1vw

Účastníci: Petr Křístek, Kristýna Dušková

Účastnící se země: Bulharsko, ČR, Francie, Itálie, Litva, Makedonie, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Turecko, Španělsko, Velká Británie

Hostitelská organizace: Akadémia proaktivity o.z.

Report z projektu:

TC Outdoor Gives More! mě utvrdil v tom, že mezi mladými sportovci se nemůžete mít špatně, ať už pocházejí z Itálie, Slovinska nebo Litvy. Organizátoři navíc dokázali téměř nemožné. Přesvědčili nás, že outdoorový projekt se může vydařit i když selže to nejzásadnější – dobré počasí.

Na Slovensko do Liptovského Mikuláše jsme přijeli za svitu sluníčka a za příjemných 20-stupňových teplot. V dalších dnech jsme zažili déšť, vichr z Tater, u kterých se projekt konal, i první říjnový sníh. Se všemi těmito překážkami se organizátoři vypořádali na jedničku.

Plánovanou celodenní túru nahradili výletem do krásné krápníkové jeskyně u Demänovské doliny. A když se počasí přece jenom umoudřilo, vyrazili jsme na túru do Demänovské doliny samotné. Kromě toho jsme mohli zažít venkovní work out s organizátorem Mišem, který se profesionálnímu trénování věnuje i profesionálně. Vyzkoušeli jsme si teambuildingové a trustbuildingové aktivity, což pro spoustu lidí bylo výzvou, protože jsme se alespoň zpočátku moc neznali.

A když to nešlo outdoor, přišel na řadu indoor. Ráno se konaly pravidelné hodiny jógy nebo plavání v bazénu. Odpoledne jsme se mohli vlnit za rytmu salzy nebo bachaty s profesionálním tanečníkem z Turecka. Kromě sportovních aktivit jsme se naučili základy teorie outdoor education a také projekt managementu. Opravdu oceňuju, že jsme měli možnost napsat si svůj vlastní Erasmus+ projekt, pracovat při tom v mezinárodním týmu a své nápady přede všemi prezentovat a dostat tak feedback.

Myslím, že tato zahraniční zkušenost naplnila to, co slíbila – získali jsme nové kamarády a kontakty do budoucna, povědomí o outdooru v teorii i praxi a zážitky v podhůří krásných slovenských Tater. Děkuji, EYCB a dovidenia na dalším projektu!

Kristýna Dušková

Možná se ti bude líbit