Road to Participation 2023 — Španělsko

single-image

Program, akce: Evropský sbor solidarity (ESC) — dlouhodobé dobrovolnictví (jedenáct měsíců)

Termíny konání: 20. září 2023—20. srpen 2024

Místo konání: Puente Genil, Cordoba, Španělsko

Dobrovolnice: Katrin H.

Hostitelská organizace: ASOCIACIÓN EUROPA 2020

Report z této ESC:

7. listopadu 2023:

   Hola! Jmenuji se Katrin, je mi 19 let a momentálně se nacházím ve Španělsku. Konkrétně tedy ve městečku Puente Genil v Andalusii na 11 měsíčním dobrovolnickém projektu s názvem Road to participation. A jak se to vlastně stalo?

 

   Erasmus projekty mi nejsou nějak cizí, jelikož na svou první mládežnickou výměnu jsem vyjela už v patnácti letech, a to se pak těžko přestává. Ovšem díky tomu jsem se dozvěděla i o něčem takovém, jako jsou právě ESC projekty. No a tak se dostáváme do současnosti, kdy, jak se v životě občas stává, vám né vždy vše vyjde úplně podle plánu. A tak jsem si řekla, proč to nezkusit, a při hledání možných projektů, jsem našla právě tento. Který je zaměřený na práci s dětmi, což mi vždycky bylo velice blízké a již mám zkušenosti z předchozích let. Necelé tři týdny před začátkem samotného projektu jsem se dozvěděla, že jsem vybrána a mohla jsem začít balit. Od mého příjezdu už uplynul měsíc a jak řekl můj mladší bratr, to znamená, že už se za deset měsíců vracíš, ale dvakrát šťastně zrovna nezněl :))

 

   A teď už k samotné práci. Jako dobrovolník zde navštěvuji jednu z místních základních škol, jejíž součástí je také školka. Zde od pondělí do pátku působím jako pomocná ruka všem učitelům a samozřejmě i dětem. V týdenních cyklech se střídám mezi školkou, prvním a druhým stupněm. Proto se i mé rozvrhy pro každý týden liší, jsem zvědavá za jak dlouho si je budu pamatovat. Škola zde začíná v osm hodin, tedy aspoň pro druhý stupeň. První hodina ve školce a na prvním stupni pak o hodinu později, tedy v devět. Po vyučování také docházím do školní jídelny, ve které vždy pomůžu se vším co je třeba a musím říct, že se tam každý den i moc dobře najím. Domů se pak většinou dostanu okolo třetí hodiny odpoledne, pro představu bydlíme asi pět minut pěšky od školy. A pak už je jenom na mně,  jak budu trávit svůj volný čas.

 

   Práce tady mě moc baví, občas mám chvíle, kdy si říkám, že byl projekt napsaný přímo pro mě. A proto jsem nesmírně šťastná, že jsem právě ta, která byla vybrána. Už teď jsem zvědavá, co mě čeká dále a nemůžu se na to dočkat!


 

Možná se ti bude líbit