Sketching Future — Itálie

single-image

Termín konání: 10.-18. března 2013

Místo konání: Viterbo, Itálie

 

Účastníci: Adam Zubatý (GL), Lubomír Jelínek, Tomáš Mejzlík, Jakub  Bakule, Jan Scheuer, Vernika Čermáková, Jana Hamplová, Nikola Šťastná, Marie Wiesnerová, Tereza Arnoldová

Report z projektu

Projekt s názvem „Sketching future“ byl projektem, který se konal v italském městečku Viterbo, což je překrásné historické město vzdálené asi dvě hodiny vlakem od Říma (i když tento časový údaj není přesný, protože čas je v Itálii relativní), jak jsme my, účastníci z České republiky, brzy pochopili. 

Tématem tohoto projektu byla nezaměstnanost mladých lidí a zároveň se toto ústřední téma pojilo s výtvarnými technikami, zejména kreslením.

Účastníky projektu byli mladí lidé z České republiky a Itálie. Ačkoli z Česka dojela velmi oborově různorodá skupina studentů, italská část účastníků byla tvořena především mladými nezaměstnanými absolventy škol s uměleckým zaměřením. A jakkoliv nesourodá se tato směs lidí může na první pohled zdát, všechny aktivity, hry, výtvarné aktivity a další činnosti nás jako skupinu stmelily.

Bylo při nejmenším zajímavé sledovat, co pozitivního i negativního vidí na nezaměstnanosti zástupci Italů a naopak Čechů. A neméně bylo zajímavé sledovat úroveň kreseb italských účastníků projektu a účastníků z Čech.

Závěrečným výstupem tohoto projektu bylo nakreslení či vytvoření komiksu s tématem nezaměstnanost. Každý mohl pojmout tento úkol po svém a ztvárnit svůj komiks podle svého. Na závěr projektu se konala společná exhibice, kde byly komiksy všech účastníků projektu vystaveny, a myslím, že tato akce, která byla veřejná, se velice povedla.

Celý projekt hodnotím velice kladně. A to nejen díky výborné skupině lidí, kteří se zde sešli, ale také ochotným a zábavným organizátorům, skvělému ubytování, dobrému jídlu a možnosti poznat zase kousek Itálie jinak, než z pláže někde v Bibione.

Jana Hamplová

 

Co o projektu napsala Veronika Čermáková si můžete přečíst v jejím článku.

Možná se ti bude líbit