Smart?Phone – Španělsko

single-image

Termín konání: 15.-23. červenec 2016

Místo konání: Sabadell, Španělsko

  Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Účastníci: Monika Ngo-Le, Gabriela Papajová, Radka Kočvarová, Tomáš Kučera, Lukáš Kindermann

Group leader: Nikol Škorpíková 

Účastnící se země: Bulharsko, Španělsko, Řecko, Itálie, ČR

Hostitelská organizace: TALLER D’ART, CULTURA I CREACIÓ

Report z projektu:

Po příletu do španělské Barcelony jsem se měl setkat s dalšími pěti českými účastníky na náměstí Plaza de Espaňa a to v pátek 15. 7. 2016 v 18 °° hod. Naše skupina se zde setkala i s dalšími účastníky z Řecka, Itálie a Španělska. Z Barcelony jsme společně odjeli vlakem do městečka Sabadell, kde jsme byli ubytováni v hostelu, který byl po rekonstrukci starodávného mlýna. Každý pokoj byl obýván mládeží všech národností.

Téhož večera nám všem začal program účastí na různých společenských hrách, které jsme absolvovali i v průběhu našeho osmidenního pobytu. Každé dopoledne jsme ve smíšených skupinách diskutovali o využití chytrých telefonů a jejich výrobě v různých zemích. Zároveň jsme zvážili i některé výhody a nevýhody těchto smartphonů. Dalším úkolem smíšených skupin byla turistická akce, při které bylo nutné nalézt čtyři určené body nacházející se v tomto městě. K tomuto úkolu nám byla předána mapa s danými body, které jsme pak po několika hodinách úspěšně nalezli. Naší další aktivitou bylo naučit španělské seniory ovládat a využívat mobilní telefony.

Cílem celého projektu bylo vytvořit divadelní představení pro obyvatele Sabadellu. Na představení jsme pracovali poslední tři dny. Byli jsme rozděleni do dvou skupin. První skupina si připravila divadelní představení a druhá skupina se zaměřila na propagaci této akce. Představení se mělo odehrát na náměstí, avšak bylo deštivé počasí a výstup se proto odehrál v průchodu jednoho z domů.  Závěrem byla uspořádána malá fotografická výstava zaměřená na těžbu Coltanu – nerostu který se používá k výrobě baterií do mobilních telefonů. Cílem bylo poukázat na problematiku těžby Coltanu a její vliv na způsob života a zdraví lidí, dětí pracujících při těžbě nerostu.

Součástí našeho pobytu byly interkulturní večery, kde jsme měli možnost ochutnat řecké, italské, španělské a české pokrmy. Zároveň jsme se dozvěděli i další zajímavosti o jiných kulturách. Měli jsme možnost poznat španělskou kulturu a tradice, která se nám líbila. Také zdejší každodenní siesta nám přišla v letním počasí vhod.

Po krásných dnech strávených s mladými lidmi, které jsme měli možnost blíže poznat, jsme se s nimi v sobotu 23. 7. 2016 těžce loučili.  Navázali jsme však s nimi přátelství a budeme s nimi i nadále ve stálém kontaktu přes sociální sítě.

Tomáš Kučera

Možná se ti bude líbit