I am Entrepreneur in a Rural World – Rumunsko

single-image

Termín konání: 11. – 20. květen 2017

Místo konání: Sarata Monteoru, Buzau, Rumunsko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Prosím přečtete si info-pack a rozpis denních aktivita parádní video o Rumunsku vytvořené českým týmem 🙂

Věkový limit pro účastníky: Hana Zahradníková, Milan Pánik, Tomáš Vrbka, Adam Gaura

Group leader: Jakub Janata

Účastnický poplatek: €25 (vybírají si ho samotní organizátoři)

Hostitelská organizace: Hair Redivivus Buzau, Romania

Účastníci se země: ČR, Rumunsko, Itálie, Bulharsko, Řecko, Španělsko, Lotyšsko, Litva

Report z projektu:

Výměna mládeže „I am an enterpreneur in a rural world“ se konala během května 2017 v krásné a pokojné, ale stejně tak i „rural“ oblasti rumunského Buzau. Téma projektu, jak už z názvu vyplývá, bylo podnikání v podmínkách chudých či rozvojových oblastí.

Během projektu jsme měli možnost zapojit se do nejrůznějších aktivit, z nichž některé směřovaly k tématu výměny mládeže, jiné byly spíš obecné – různé hry důvěry, umění v přírodě a tak dále, které nás měly dovést k zamyšlení či diskuzi. Velmi zajímavá aktivita byla i World coffe, kdy jsme měli několik stolů s různými tématy, jeden zkušenější člen byl moderátorem a celé osazenstvo mělo vždy 15 minut na volnou diskuzi nad daným tématem.

I am an enterprenur in a rural world byl můj už čtvrtý projekt, ale první výměna mládeže, proto jsem nevěděla, co přesně čekat. Pokud ji mám zpětně srovnat s tréninkovými kurzy, výměna mládeže byla o moc neformálnější a organizátor Tolea byl opravdu spíše jeden z nás, než autorita. Sešli jsme se také naprosto neuvěřitelná česká (respektive česko-slovensko-polskáJ) skupina, díky které projekt nabral ještě úplně jiné grády a myslím, že se navždy zapsal do vzpomínek nás všech.

Výstupem projektu byl podnikatelský záměr, který jsme tvořili v týmech a většinou byl spíše sranda. Ale process tvorby nás rozhodně něco naučil!

Poslední den jsme se přesunuli do města Buzau, kde pro nás organizátoři uspořádali úžasnou pizza party i s DJem. Při loučení spousta lidí plakala – tak nezapomenutelný projekt byl.

Děkuju EYCB za další z jejich skvělých projektů a všem doporučuji, aby se na nějaký přihlásili. Protože Vám dost možná změní alespoň malý kousek života.

                                                                                                                                                                                    Hana Zahradníková

Možná se ti bude líbit