Social Media: a Powerful Instrument for Youth Work — Bulharsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Uzana, Bulharsko 

Termín konání: 25. červen—3. červenec 2023

Český tým: 4 účastníci (ve věku 18-30 let) + 1 group leader (ve věku 18+)

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Přečtěte si info-pack

Hostitelská organizace: Europe in Your Hand

Report z projektu:

Projekt s názvem Social Media: a Powerful Instrument for Youth Work v Uzaně v Bulharsku se uskutečnil od 25. června do 3. července v Uzaně v Bulharsku.

Projektu se zúčastnily tyto země – Česká republika, Severní Makedonie, Srbsko, Španělsko a Itálie. Organizace, která zaštiťovala celý projekt byla Europe in Your Hand.

Hned na začátku jsme byli rozděleni do skupinek a náš hlavní cíl byl vžít se do role facilitátora. Každá skupinka si musela připravit celý program na určité téma, které nám bylo přiřazeno. Byla nám dána zpětná vazba, abychom věděli, co do příště máme zlepšit. Vytvořili jsme tak například TikTok video, což bylo těžší, než se zdálo. Zjistili jsme, že něco vymyslet na sociální sítě tak, aby to mělo úspěch není jen tak jednoduché.

Každý den jsme také měli prostor na prozkoumávání okolí. Vzhledem k tomu, že jsme bydleli v lese uprostřed „ničeho“, těch míst k vidění tolik nebylo. Což právě na tom bylo to kouzelné a určitě jsme se díky tomu dost spojili jako skupina.

Proběhla také Intercultural night, kde jsme každá země představila jídlo, tradice a tance. 

Ten nejsilnější moment celého projektu byl ten, když jsme šli na východ slunce, což je také i tradice v Bulharsku a tento zážitek se nedá popsat slovy. Bylo to dechberoucí. Jeden den jsme také navštívili místní městečko Gabrovo a poslední den zakončili v Sofii tam, kde jsme ho i začali.

Celý projekt byl úžasný a rozhodně nám všem toho moc dal. Tímto způsobem bych ráda poděkovala celé organizaci za možnost se projektu zúčastnit. (Tereza Masariková)

 

 

Možná se ti bude líbit