STIPENDIUM pro studium v JAPONSKU!

single-image

Japonsko – země budoucnosti, vycházejícího slunce, zemětřesení, rozkvetlých sakur, rychlovlaků či zrušených Olympijských her. Tento ostrovní stát toho má hodně co nabídnout. A ty nyní můžeš získat do této unikátní země stipendium! 

Stipendium je určeno pro: 

  1. Studenty doktorských programů a absolventy VŠ magisterských studijních programů, příp. bakalářských studijních programů a studenty posledního ročníku magisterských (příp. bakalářských) studijních programů 
  2. Absolventy  SŠ (žáky posledních ročníků, kteří ukončí studium maturitou do března 2021) a pro studenty prvních ročníků VŠ v ČR,
  3. VOŠ studenty

Začátek studia:

duben či říjen 2021 (pro doktorské studium),  duben 2021 (absolventi SŠ a studenti prvních ročníků VŠ), únor 2021 (pro VOŠ)

Deadline pro podání přihlášek:

26. červen 2020

Zdroj: DZS

Výběrové řízení

Postgraduální studium:

  • písemné testy z japonského a anglického jazyka
  • pohovory s těmi, kteří úspěšně absolvují písemné testy

Poslední část výběrového řízení probíhá v Japonsku, kde příslušná komise Monbukagakusho rozhodne o konečných výsledcích. Úspěšní uchazeči/uchazečky stipendijní pobyt zahájí v září nebo říjnu roku 2021.

Vysokoškolské studium:

  • pro zájemce o studium některého z oborů sociálních a humanitních věd: písemné testy z matematiky, anglického a japonského jazyka (celkem 3 testy) 
  • pro zájemce o studium přírodních věd, technických oborů, lékařství: písemné testy z matematiky, anglického jazyka, dvou přírodovědných předmětů v závislosti na zvoleném oboru (fyzika a chemie nebo chemie a biologie) a z japonského jazyka (celkem 5 testů) pro zájemci o studium přírodních věd, technických oborů, lékařství

Následovat budou pohovory s uchazeči/uchazečkami, kteří/které úspěšně absolvují písemné testy. Další část výběrového řízení probíhá v Japonsku, kde příslušná komise Monbukagakusho rozhodne o konečných výsledcích. Požadavky na uchazeče/uchazečky jsou blíže popsány v informačním manuálu. Úspěšní uchazeči stipendijní pobyt zahájí v dubnu roku 2021.

VOŠ studium: 

  • písemné testy z matematiky, anglického a japonského jazyka (celkem 3 testy)

Uchazečky a uchazeči, kteří úspěšně projdou písemnými testy, budou pozváni na pohovor na Velvyslanectví Japonska v Praze. Druhé kolo výběrového řízení proběhne v Japonsku a jeho výsledky budou známy v lednu nebo únoru 2021. Stipendisté své studium zahájí v dubnu 2021.

Pro kompletní informace o přijímacím řízení a požadavcích na studenty si přečti sem. Doporučujeme prostudovat i stránky japonské studentské organizace zde.

Zdroj: DZS (Dům zahraniční spolupráce)

 

 

 

Možná se ti bude líbit