Think Green Again — Portugalsko

single-image

Program: ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Aldeia de São Sebastião, Portugalsko

Termín konání: 17.—26. květen 2022

Pokud máte zájem o více informací, prosím důkladně si přečtete info-pack.

Hostitelská organizace: Wineyard Youth – Informal Youth Group

Český tým: Martin Strouhal, Vendula Janoušová, Tereza Šeráková, Klára Staňková

Report z projektu:

17. – 26. 5. 2022 probíhal Erasmus projekt v Portugalsku. Já měla šanci se ho zúčastnit a rozhodně to považuji za jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Byli jsme ubytováni v malé vesnici Aldeia de Sao Sebastiao téměř na hranicích se Španělskem. Nachází se zde krásný resort s bazénem, společenskými místnostmi a bungalovy, kde jsme přespávali. Celý areál byl perfektně zařízený, čistý, s velice milými pracovníky.
Téma projektu neslo název „Think green again“, z čehož vyplívá, že jsme se soustředili hlavně na životní prostředí a recyklaci. Pobyt byl skvěle zorganizován, naši tři organizátoři Marian, Daniel a Stefanie měli vše naplánováno do posledního detailu a zároveň tvořili příjemnou atmosféru. Nemohu opomenout ani fenku Jůví, která nás celý pobyt doprovázela. Program byl zajištěn nejen přes den, ale i večer, ať už to byla havajská party, nebo mezinárodní noci, kde jsme se navzájem učili základní informace a zajímavosti o ostatních zemích.

Dohromady jsme tvořili skupinu o 22 lidech, ta se skládala ze Slováků, Španělů, Portugalů, Rumunů, Ukrajinek a nás čtyř Čechů. Všichni byli moc přátelští a jsem si jistá, že některé z nich jsem určitě neviděla naposledy. Tento projekt byl opravdu velikým přínosem. Zdokonalila jsem svou komunikaci v cizím
jazyku, získala spoustu kontaktů po světě a obohatila své znalosti a dovednosti. Pokud tedy přemýšlíte, či vyrazit na nějaký z projektů, tak neváhejte a vyrazte do světa!

                                                                                                                Vendula Janoušová

Možná se ti bude líbit