FESTIVAL Týden mozku

single-image

Současná epidemiologická situace už nám vše leze na mozek, tak proč se o tomhle našem orgánu nedozvět víc? Proto neváhej a zúčastni se festivalu Týden mozku! 

O co jde?

Týden mozku je festival nejnovějších objevů a trendů ve výzkumu mozku a neurovědách, který je součástí Brain Awareness Week (BAW) – celosvětové kampaně na zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku. Tradici Týdne mozku v České republice inicioval a založil český neurovědec profesor Josef Syka v roce 1998.

Pořadatelé:

The European Dana Alliance for the Brain,Středisko společných činností AV ČR, Ústav experimentální medicíny AV ČR, Česká společnost pro neurovědy

Kdy? 

15-21. březen 2021, v odpoledních a večerních hodinách

Kde? 

online,  Facebooku YouTube kanál Akademie věd ČR.

Program:

„V přednáškách Týdne mozku vás budou naši přední odborníci informovat o tom, co nového se událo u nás a ve světě ve výzkumu mozku a jeho onemocnění“, zve na letošní ročník festivalu zakladatel jeho tradice u nás profesor Josef Syka. „Mnozí z nich připojí i aktuální informaci o tom, jak Covid-19 ohrožuje činnost našeho mozku a jaké jsou dlouhodobé následky pandemie na naší nervovou a duševní činnost“, dodává.

Na vybrané akce se můžeš podívat v pdf Program Festival Týden mozku. Nicméně akce jsou stále aktualizovány, sleduj tedy webové stránky zde

Už teď víte, že přednášku nestihnete? Nezoufejte, většina bude dostupná ze záznamu. Nepřijdete ani o možnost zeptat se vědců na dotazy k tématu, po přednášce proběhne vždy také moderovaná diskuse. Čeká na vás i bohatý doprovodný program, těšit se můžete na promítání filmů, workshopy nebo interaktivní cvičení. Pro více informací a záznamy přednášek z minulých let klikni zde.

Možná se ti bude líbit