Unity Against Hate — Rumunsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Sfântu Gheorghe, Rumunsko

Termín konání: 1.—9. prosinec 2024

Počet volných míst: 4 účastníci (ve věku 18+)

Přípravné předprojektové setkání (Advance Planning Visit = APV): proběhlo v termínu 20.—23. květen 2024. Tohoto přípravného předprojektového setkání se zúčastnil jeden účastník za ČR. 

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack a shrnutí obsahu projektu. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve, nejpozději do 1. září.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Hostitelská organizace: Start Up Hub

Popis projektu:

This project aims to enhance the intercultural competencies of youth workers to prevent and respond to hate speech and hate crimes, focusing on youth from minorities, including Roma, refugees, and migrants. The main objectives include organizing 30 local youth work activities and at least 15 international youth exchanges to promote intercultural teamwork and combat social exclusion and discrimination. Additionally, partnerships will be built between 10 local youth organizations and 9 other partners to support the project.

Youth workers and leaders will improve their understanding and skills necessary to combat hate speech and hate crimes, including using media for awareness campaigns. Competence acquisition will be measured through online surveys, evaluations, and personal mentoring.

The proposed training course in Romania, „Unity Against Hate,“ will equip participants with the necessary skills and knowledge to effectively address these issues, through practical exercises and activities. Participants will learn to design and implement campaigns and actions against hate speech and hate crimes, thereby enhancing their communication, teamwork, and leadership skills in intercultural environments.

The project’s impact will extend not only to the participants and involved organizations but also to the target communities, by sharing knowledge and promoting a more inclusive society. Tangible outcomes will include an electronic brochure with youth work strategies and tools, defining hate speech and social isolation, developing campaign scenarios, and proposing projects based on the Erasmus+ programs and the European Youth Fund. 

Možná se ti bude líbit