Volunteer Direct — Ukrajina

single-image

Termín konání: 10.-17. října 2013

Místo konání: Slavske, Ukrajina

Program a akce: program Mládež v Akci, akce 3.1. tréninkový kurz

Účastníci: Petra Spurná, Michal Žižlavský

Report z projektu: 

Projekt jak motivovat mladé lidí k dobrovolnictví mě zaujal právě svým tématem také fakt, že se konal na západní Ukrajině asi 140 km jižněji od města Lviv. Když jsem doma řekla, že bych chtěla jet na Ukrajinu, všichni se zděsili. Ukrajina je u nás tak trochu považována za místo, kde není bezpečno. Opak byl ale pravdou. Při nakupování suvenýrů, kamarádi z Arménie a Gruzie běžně nechávali svoje kufry před obchodem a nikoho nenapadlo, že by tam už potom nemusely být. Program kurzu byl poměrně nahuštěný. Denně jsme měli 4 bloky plné dovednostních či teoretických aktivit. Každý blok začínal team-buildingem, přičemž organizátoři byli v těchto hrách velice vynalézaví.  

Projekt dobrovolnictví a motivace mladých lidí bylo téma, které mi umožnilo vidět problémy komplexněji. Jsem moc ráda, že mezi účastníky byli již zkušení dobrovolníci, kteří byli ochotni se o své zkušenosti s námi podělit. Jedno odpoledne jsme podnikly výlet na zříceninu a vodopád. Zrovna nám ale počasí moc nepřálo. I když na zřícenině se na nás sluníčko usmálo. Zajímavá byla cesta tam. Plná děr a výmolů, to bylo dobrodružství, a ještě když jsme dávali přednost kravám, to jsem se pobavila J Krásné ukrajinské lesy mě okouzlily. 

 

Na tomto projektu oceňuji možnost poznat východní národy, jelikož vím, že mnoho Čechů ani neví, kde např. Azerbajdžán, Arménie či Moldavsko leží, a oni naopak toho o Evropě ví mnoho. Projekt byl opravdu profesionálně zpracovaný, zároveň jsme si užili spoustu legrace a přitom se učili navzájem. Jestli platí, že při každém smíchu, se Váš život prodlužuje. Myslím, že tu budu strašit tak do sta let J

Petra Spurná

Možná se ti bude líbit