Tales Told & Untold — Rumunsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Sarata Monteoru & Buzau, Rumunsko

Termín konání: 10.—19. březen 2023

Český tým: 2 účastníci (ve věku 20+). 

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack & rozpis denních aktivit. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen fobčanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

U tohoto projektu si samotní organizátoři budou vybírat účastnický poplatek ve výši €20/účastník.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Rumunska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: Hair Redivivus Buzau

Popis projektu:

Cílem projektu „TALES TOLD AND UNTOLD“ je poskytnout pracovníkům s mládeží nové metody a nástroje na podporu tolerance a různorodosti a na boj proti diskriminaci menšin.

Cíle projektu:

  1. poskytnout pracovníkům s mládeží nové kreativní metody a nástroje na podporu inkluze a různorodosti
  2. rozvíjet kompetence pracovníků s mládeží v oblasti prevence a boje proti diskriminaci a nepochopení politické korektnosti.
  3. rozšíření spolupráce mezi evropskými organizacemi na základě projektů, které podporují multikulturalitu.

Metodologie projektu je založena na metodách neformálního vzdělávání, včetně prezentací, debat, role play, divadla, vyprávění příběhů atd. Náplní projektu bude příprava, seznámení, vzájemné poznávání se, workshopy v plénu a v týmech, venkovní aktivity, interkulturní večery, návštěvy, reflexe a hodnocení dle programu.

Očekávané výstupy: příběhy, divadla, videa a soubor nástrojů a metod pro každodenní práci v oblasti prevence a boje proti diskriminaci.

Co si připravit:

  • vyhledejte příběhy z vaší kultury, které se týkají diskriminace menšin.
  • buďte připraveni navrhnout hry, aktivity pro volný čas, nebo pro naše workshopy.
  • pro práci a úpravu textů/fotografií, videí budou potřeba notebooky.
  • protože chceme používat co nejméně plastů, vezměte si s sebou vlastní hrnek na kávu/čaj a láhev na vodu.
  • na interkulturní večer je třeba si přinést nějaké tradiční jídlo a pití a být připraven naučit nás nějakou píseň nebo tanec. POZOR !!! Není možné používat kuchyň k vaření (kvůli novým předpisům o bezpečnosti a hygieně). Můžete si připravit rychlá a jednoduchá jídla, která se dají dělat bez trouby, jako jsou saláty atd. Pokud potřebujete nějaké ingredience, jako jsou zelenina, olej, sůl, běžné koření, chléb atd., můžeme vám je poskytnout.

Možná se ti bude líbit