Who Is the Director of Your Gender Role — Německo

single-image

Program: ERASMUS+: Mládež, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Osternholz Scharmbeck, Brémy, Německo

Termín konání: 26. říjen—4. listopad 2022

Český tým: Martin Zeman, Andrea Klímková, Clara Madureira Lobão de Carvalho 

Přečtete si info-pack & projektovou brožuru.

Hostitelská organizace: Loesje e.V. 

Report z projektu:

Projekt, který nesl název Who is director of your gender role se konal 26. 10. – 4. 11. v Německu a to konkrétně na krásném místě Osterholz-Scharmbeck v blízkosti města Brémy.

 Celkem se projektu účastnilo 20 lidí ze Slovinska, Řecka, Bulharska, Gruzie, Chorvatska, České republiky, Německa, Tuniska, Palestiny a Itálie. Po organizační stránce vše zaštiťovala německá společnost Loesje e.V.

 Vše bylo zacíleno převážně na zvýšení povědomí o skutečnostech, jimž čelí LGBTQIA  komunita a o důležitosti jejich začlenění a zmocnění. Také se naučit novým metodám a strategiím aktivismu v práci s mládeží. K tomu jsme měli potřebný klid, protože náš dům byl obklopen nádhernou přírodou. Večer bylo sdílení, zpěv, oheň a mohl bych pokračovat v dalších slovních heslech, které by vystihly tento neuvěřitelný týden plný emocí a zkušeností.

  Celou dobu projektu nás provázeli velmi zkušení a zábavní trenéři Marina, Kyro, Pako, Rula a Sam. Nachystali pro nás úžasný týden plný všech možných informací a her. Ubytovaní jsme byli na pokojích po 2-3 lidech a ubytování bylo velmi přijemné a dostačující, jídlo, které vařila sympatická Lotyška Gosia bylo přímo úžasné. První den projektu byl zaměřen na seznamování se všech účastníku projektu formou zábavných her a hned druhý večer byla v programu intercultural night,kde každý národ prezentoval většinou své jídlo a pití ale někteří z účastníků i tancovali vlastní národní tanec. Další dny jsme dostávaly informace o programu Erasmus+, vyměňovali si zkušenosti, diskutovali nové přístupy, příklady dobré praxe a budovali partnerství mezi jednotlivými organizacemi. Marina pro nás přichystala výlet do Brém, kde je mnoho zajímavých míst a kulturních událostí. „Energizer games“ každý den organizoval jeden národ a my tři účastnici z Česka jsme nezklamali. Poslední 2 dny jsme ve skupinkách točili krátká videa v LGBT tématikou, která jsou nyní na stránkách pořádající organizace a na Instagramu, takže jsme přispěli k demytizaci mýtů. Poslední den  odpoledne už bylo hodnocení celého projektu,který byl z mého pohledu velmi užitečný pro každého. Užitečné také bylo navazování vztahů mezi jednotlivými členy různých organizací.

  Obdrželi jsme certifikát o absolvování kurzu a každý řekl pár slov na závěr. Vše uběhlo jako voda a nám všem bylo líto, že už musíme pryč, domů. Přesto, že jsme se vzájemně znali jen devět dní, připadalo nám to všem jako věčnost. Myslím, že zážitky se každému z nás vryly hluboko do paměti a že na dny v německých lesích budeme ještě dlouho vzpomínat.

 Chtěl bych hrozně moc poděkovat organizaci Loesje za možnost zúčastnit se jejich projektu a hlavně organizátorům za perfektné připravený projekt, ubytovaní, jídlo a výlet do Brém a dalším účastníkům projektu za skvělou atmosféru, vysílající organizaci EYCB a jeji koordinátorce Janě Parolkové.

Martin Zeman

Možná se ti bude líbit