Connecting the dots: coaching for employability — Španělsko

single-image

Termín konání: 21.-27. února 2012

Místo konání: Murcia, Španělsko

Účastníci: Lenka Rejzková

Report z projektu:

Trénink Connecting the dots: coaching for employability se konal na JV Španělska nedaleko města Murcia. Murcia, sedmé největší město Španělska, leží přibližně půl hodinu jízdy autem od východního pobřeží a cesta autobusem z Madridu do Mucie trvá kolem pěti hodin.

Trénink byl zaměřen na pracovníky s mládeží – členy regionálních neziskových organizací, učitele i dobrovolníky. Do Murcie jsme se sjeli z různých částí Evropy, mezi účastníky byli lidé z Portugalska, Estonska, Itálie, Litvy, Slovinska, Polska… Často jsme pracovali ve dvojicích, takže i během programu byla spousta možností se mezi sebou dobře seznámit a s každým se poznat.

Program byl skvělý. Hlavním tématem byl coaching, jeho metody a styly. Coach totiž není jen trenér sportovců, jak se uvádí v některých slovnících. Kromě coachingu jsme se bavili i o mentoringu a peer-to-peer education. Hodně zajímavý byl den na téma „Jak dávat feedback?“

Významným tématem tréninku byla podpora zaměstnatelnosti. Bavili jsme se o motivačních dopisech, formách životopisu a přípravě na pohovory.

Kromě toho všeho jsme se během celého tréninku seznamovali s jedním ze způsobů, jak nahlížet na problémy – tzv. Appreciative inquiry method.

Volný čas byl samozřejmě skvělý. Chodili jsme po okolí (náš hostel byl blízko chráněné oblasti Parque Regional de Carrascoy y el Valle), lezli na skály, ochutnávali španělské dobroty a užívali si tepla a slunce. A samozřejmě večery v karnevalové Mucii stály za to 🙂

Možná se ti bude líbit