For myself-For others-For Us! Role of Voluntary In building Valuable European Community — Polsko

single-image

Místo konání: Wroclaw (Walbrzych, Dziećmorowice) Polsko

Termín konání: 1. – 6. července 2012

Účastníci: Michal Žižlavský, Samanta Sofia Viana Lopes

Report z projektu:

 Projekt “For myself – For others – For Us!” se konal 1.-6. července v hostinci Nowa Wioska poblíž polského Walbrzychu, asi 10 kilometrů od českých hranic. Byl koncipován jako mezinárodní seminář o dobrovolnictví, což přilákalo celkem 24 účastníků zastupujících různorodé neziskové organizace a sdružení z 12 evropských zemí (České republiky, Portugalska, Malty, Rumunska, Bulharska, Kypru, Řecka, Estonska, Lotyšska, Španělska, Turecka a také domácího Polska). Evropské centrum mládeže Břeclav jsem reprezentoval já a moje portugalská kolegyně Samanta.

 Hlavním cílem semináře bylo seznámit účastníky s celkovým konceptem dobrovolnictví, jeho historií, formami, ale i nástrahami, které přináší. K tomu nám měly napomoci prezentace připravené organizátory, ale zároveň také diskuze a sdílení zkušeností mezi účastníky.

Sekundárním cílem semináře byl poté networking a vzdělání účastníků o možnostech nabízených programem Mládež v akci. Pro dosažení tohoto cíle jsme společně pracovali ve skupinách na potenciálních budoucích projektech a učili jsme se, jak nejlépe takovýto projekt napsat a zároveň jak nejlépe pro něj najít vhodné partnery.

Oficiální program byl samozřejmě doplněn řadou volnočasových a team-buildingových aktivit. Kromě klasických soutěží a mezinárodního večera nás čekal také táborák nebo soukromý pivní festival uspořádaný organizátory jenom pro nás. Na tom se odehrála bitva polských a českých piv, přičemž ta česká  samozřejmě jednoznačně zvítězila. Vedle toho nás dále čekaly také kratší výlety do Hitlerových podzemních továren a dvou místních hradů.

Možná se ti bude líbit