What are you going to do with your humanities degree? — Polsko

single-image

Termín konání: 24. září – 1. říjen 2017

Místo konání: Wisła, Polsko

 Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Prosím přečtete si shrnutí projektu 

APV (Advance Planning Visit): se konalo ve Wisła, Polsko v termínu 1.-3. září 2017. APV = přípravné předprojektové setkání zástupců národních týmů účastících se tohoto projektu. APV se zúčastnil group leader české skupiny Jiří Kadlec.

Group leader: Jiří Kadlec

Účastníci: Karolína Opavová, Veronika Černíčková, Marika Hendrychová

Hostitelská organizace: Chrześcijańska Służba Charytatywna

Report z projektu:

Projekt „What are you going to do with your humanities degree“ se konal od 24. září do 1. října v Polsku, nedaleko českých hranic ve městě Wisla. Celkem se projektu účastnilo 28 lidí z ČR, Itálie, Polska, Litvy, Německa a Bulharska. Po organizační stránce vše zajištovala polská externistka spolu se samotnými polskými účastníky projektu a se zástupci z ostatních státu.

Ubytováni jsme byli na pokojích po 3-4 lidech v rekreačním středisku uprostřed krásných lesů a nedaleko břehů řeky Visly.

Začátek kurzu byl zaměřen na seznamování všech účastníků formou zábavných her. V tomto duchu se poté nesl téměř i zbytek celého týdne, tudíž byl dostatek času nejen na poznání ostatních, ale i na prozkoumání 

okolního prostředí. První dva dny jsme společně nebo ve skupinách debatovali o aktuálním stavu na pracovních trzích v každé zemi, jaké jsou naše možnosti, šance na uplatnění a rozdíly mezi humanistickým a technickým vzděláním. Další dny si vzali na starost group leadři, kteří pro náš připravili workshopy na tvorbu CV, motivačního dopisu a na to jak být kreativní a inovativní. Pozvaná byla i polská koučka a psycholožka, která nás jedno dopoledne přiměla zamyslet se nad svými sny a následně je porovnat s naším současným životem. Poslední dny převzali iniciativu všichni účastníci a za pomoci polského účastníka, který studoval filmovou školu, jsme měli možnost stát se na pár minut filmovou hvězdou a natočit tak krátký dokument. Každy večer samozřejmě nechyběla intercultural night, kde každý národ posupně prezentoval svou zemi  prostřednictvím jídla, pití či národních tanců.

 

Pevně věřím tomu, že na tento projekt budeme ještě všichni dlouho vzpomínat, jelikož jsme si během těch pár dnů dokázali mezi sebou utvořit silné pouto. 

Karolína Opavová

Možná se ti bude líbit