Womenity — Itálie

single-image

Program a akce: Erasmus+ Mládež, klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Recoaro Terme, Itálie (Hotel Trettenero)

Termín konání: 9.—18. prosinec 2021 (9. prosinec=příjezd, 18. prosinec=odjezd)

Účastnící se země: Itálie, ČR, Německo, Řecko, Lotyšsko, Litva, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Španělsko, Maďarsko, Estonsko

Hostitelská organizace: Studio Progetto Societa Cooperative Sociale

Český tým: Barbora Doležalová 

Booklet z projektu: zde.

Report z projektu:

Tréninkový kurz Womenity odehrávající se v krásném malém městě Recoaro Terme v horách v oblasti Veneto v Itálii se týkal genderové rovnosti a jejího zpracování v komiksu. Byly nám představeny mnohé metody neformálního vzdělávání, které se dají vztáhnout na různá témata. Womenity bylo zaměřeno zejména na práci s mládeží.

Projektu se účastnilo 26 lidí z 12 zemí ze zemí Evropské unie, trval od 9. do 18. prosince 2021 a pořádala ho organizace Studio Progetto Societa Cooperative Sociale. První a poslední den byly dny na příjezd a odjezd, mezitím jsme měly*i i nějaká volná odpoledne na odpočinek či na výlety po okolí. 

První večer proběhla intercultural night s ochutnávkou tradičních pokrmů a pití, následné dni jsme společně pracovali*y v místnosti rozlehlého hotelu Trettenero, kde jsme měly*i snídaně, obědy i večeře.  Během týdne jsem se naučila, jak pracovat v menších i větších skupinách, jak pracovat s různými kreativními programy na počítači, ale i jak se obejít bez elektroniky, která nám všem není vždy dostupná. Zaměřovaly*i jsme se na genderové stereotypy, na naše osobní znalosti nebo na zpracování reklam ve státech, odkud pocházíme. Celý tréninkový kurz byl spíše praktickými ukázkami, než teoretickým vzděláváním – osobně se ho ale nemusí bát ani lidé, kteří se považují za méně kreativní či zdatné – lze využít několika metod a přístupů, které vám práci usnadní. Nebo se v týmu najde někdo, kdo se například kreslení ujme za vás.

Mockrát děkuji EYCB za organizaci a zprostředkování tohoto projektu. 

                                                                                                                       Barbora Doležalová

Možná se ti bude líbit