Woodlanding — Portugalsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Termín konání: 18.—27. listopad 2024

Místo konání: Covilhã (Serra da Estrela), Portugalsko

Český tým: 5 účastníků (ve věku 18-30 let) + 1 group leader (ve věku 18+, bez horního věkového limitu).

Přečtete si info-pack

Hostitelská organizace: Clube Nacional de Montanhismo

🌿 WOODLANDING 🌿
The Erasmus+ „Woodlanding“ project has brought together efforts to create campaigns for wildfire prevention and forest protection, raising awareness about the importance of environmental conservation! 🌍🌱
🌲 What did we achieve?
✅ Educational campaigns to increase awareness about wildfire prevention.
✅ Innovative materials to help communities protect forest ecosystems.
✅ Practical actions and best environmental practices to preserve our forests.
📢 Check out the Booklet here 👉
https://heyzine.com/flip-book/b5306ccfba.html
🔥 Forests are our future, and protecting them is everyone’s responsibility! Learn more about the campaigns and how you can contribute to this essential cause. 🌿🌎
📌 Erasmus+ „Woodlanding“ Project
📍 Project Code: 2024-1-PT02-KA152-YOU-000215199
🏔 Promoter: Clube Nacional de Montanhismo
#ErasmusPlus #Woodlanding #ForestProtection #WildfirePrevention #EnvironmentalEducation #Sustainability
 

Report z projektu:

Projekt s názvem woodlanding se konal 18.-29.11. v Portugalsku, v prostředí krásného přírodního parku Serra da Estrela. Zastoupeni byli účastníci z Portugalska, České Republiky, Rumunska, Bulharska, Španělska a Německa. Cílem projektu bylo zvýšit informovanost účastníků o potřebě předcházet lesním požárům. 

Naše cesta začala ve městě Covilha, kam jsme se měli dopravit. Odtud byl zajištěn svoz na ubytování výše v horách, které nebylo přístupné veřejnou dopravou. 

První den probíhaly seznamovací a teambuildingové aktivity, abychom se mohli lépe poznat. 

Další dny jsme měli stanovený program, který vždy probíhal ráno od 10  do 1 a odpoledne od 3 do 6. Aktivity jsme vždy začínali s tzv. energizerem, kterým jsme se alespoň trochu probudili. 

Nejprve nám byl představen harmonogram projektu s vysvětlením plánovaných aktivit. Během toho jsme měli možnost sdílet naše očekávání a obavy ohledně projektu. Zároveň jsme si společně stanovily základní pravidla. Poté jsme si navzájem sdíleli zkušenosti související s programem Erasmus+, jelikož někteří účastníci byli na projektu poprvé a mohli se tak dozvědět další příležitosti, které nabízí. 

Portugalsko je jednou ze zemí, kde dochází k nejvyšším počtům požárů za rok, které ničí nespočet hektarů vegetace, proto jsme se v následujících dnech zabývali touto problematikou. Během workshopů jsme byli rozděleni do různých skupin a diskutovali a navrhovali řešení, která by mohla přispět k prevenci požárů. Každá země také představila, jaká je situace ohledně klimatu a lesních požárů v daných zemích. Společně jsme dostali i za úkol vytvořit projekt související s udržitelností a prevencí lesních požárů. Tato aktivita probíhala v aplikaci Canva a společně jsme vytvořili brožuru, plakát, infographic a flyer k dané problematice. 

Vybrané večery byly věnované intercultural night, kde jsme mohli ochutnat tradiční jídlo a pití, které účastníci ze svých zemí přivezli. Někteří nám dokonce představili i tradiční tance, které jsme měli možnost se naučit. Tyto večery jsme si společně užili a za celý český tým děkuji.

Gabriela Z.

Možná se ti bude líbit