You(TH) Decide — Polsko

single-image

Termín konání: 12.-13. 9. 2019

Místo konání: Ryglice, Polsko

 Program a akce: program Visegrádský fond, závěrečná konference projektu

Přečtěte si prosím info-pack a program konference.

V rámci tohoto projektu jsou následující finanční specifika: kompletně (ze 100%) je zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů programu Visegrádský fond a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €70 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Věkový limit pro účastníky: 16-25

Věkový limit pro pracovníky s mládeží: 18+

Účastníci: Noemi Kuliková, Hana Husenicová, Klaudia Beláková

Koordinující organizace: Youthfully Yours (Slovensko)

Hostitelská organizace: Ryglice community

Účastnící-se země: Czech Republic, Hungary Poland, Slovakia

Report z projektu: 

  1. – 13. 9. sa odohrala v Poľskom mestečku Ryglice medzinárodná konferencia koordinovaná slovenskou orgaizáciou Youthfully Yours. Hlavnou témou projektu bola mládežnícka participácia a veci ňou spojené. Projektu sa zúčastnili mladý ľudia z Poľska, Maďarska, Českej republiky a Slovenska. Túto dvojdňovú konferenciu sme si užili v nádhernom prostredí v lone prírody. Ubytovanie aj strava boli priam luxusné. Prístup domácich bol veľmi srdečný a pohostinný.

Prvý deň projektu sme hlavne spoznávali nádherné prostredie a netrpezlivo sme očakávali príchod ostatných účastníkov. Po príchode všetkých nás domáci privítali uvítacou polievkou a mohli sme sa pustiť do práce. Po krátkom spoznávaní sa sme a pustili do diskusie o mládežníckej participácií. Bola som milo pekvapená, aký inteligentný a odhodlaný ľudia sa zišli na tomto projekte. Ľudia s množstvom inovatívnych a kreatívnych nápadov, ktorý majú chuť byť aktivnymi a chcú niečo dosiahnuť. Neskôr sme dostali priestor, aby sme sa pripravili na prednášku, ktorá nás očakávala nasledujúci deň.

Druhý deň sme sa presunuli do neďalekého mestečka XXX. Myslím, že keď zoberieme do úvahy koľko času sme mali na prípravu, boli naše výkony impresívne. Rozprávali sme pred takmer 120 ľuďmi, no niektorí účastníci dávali napriek tomu skoro profesionálny príhovor.

Som veľmi poctená a šťastná že som mala možnoť zúčastniť sa prednášky, ako je táto. Odišla som z tadiaiľ motivovaná a hrdá na moju generáciu, pretože sa v nej nájde množstvo kreatívnych, aktívnych a inteligentných ľudí. Neviem sa dočkať ďalších projektov ako bol tento.

Hana Husenicová

Možná se ti bude líbit