Youth Minded – Kypr

single-image

Termín konání: 18.-26. březen 2017

Místo konání: Larnaca, Kypr

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz pro pracovníky s mládeží

Účastníci: Jan Chlápek, Ondřej Podlešák

Prosím přečtete si info pack projektu

Účastnický poplatek: €30 (vybírají si ho samotní organizátoři na začátku projektu v hotovosti)

Hostitelská organizace: SEAL CYPRUS

Účastníci se země: ČR, Kypr, Řecko, Estonsko, Itálie, Litva, Slovensko, Španělsko, Portugalsko, Polsko 

Report z projektu:

Kyperská organizace SEAL CYPRUS pořádala v týdnu 18. – 26.3. tréninkový kurz pro pracovníky s mládeží, který se zabýval tématem mediální gramotnosti. Kurz probíhal v přímořském městě Larnaka. Jako reprezentanti organizace EYCB se kurzu zúčastnili Ondřej Podlešák, ředitel neziskové organizace v Kolíně a Jan Chlápek, student Masarykovy Univerzity v Brně.

Kurzu se zúčastnilo 20 účastníků z 10 států Evropské Unie. Kypr, Polsko, Estonsko, Litva, Česko, Slovensko, Španělsko, Řecko, Portugalsko a Itálie. Každá země vyslala 2 zástupce, kteří se mediální tematikou zabývají a zároveň pracují s mládeží. Cílem kurzu byla jednak kulturní výměna informací a rozdílů mezi jednotlivými státy, druhak se konaly workshopy psychologů a dalších odborníků na tuto problematiku.

Celý kurz se nesl v duchu neformálního vzdělávání, neboť byl podpořen z fondu Erasmus+ v rámci dotací EU pro vzdělávání. Účastníci tak nejen poslouchali, ale aktivně se zapojovali do vytváření obsahu kurzu. Čeští účastníci přispěli k tématu svými znalostmi finanční gramotnosti a internetových nástrojů.

Jednotlivé workshopy byly na téma sociálních médií, kyberšikany, sebevědomí, panického strachu, mechanismů ochrany proti stresu, poruch potravy či práce s tématem uprchlictví. Během tréninku nás navštívil kyperský ministr pro neziskový sektor, díky jehož přednášce jsme si udělali představu o rozdílu mezi českým a kyperským neziskovým sektorem. Také se konala návštěva mládežnického centra v Larnace.

Celý kurz se odehrával v turistické lokalitě, během volného času byla tedy možnost užívat si pláž a slunce, uspořádat výlet do Nikózie či prozkoumat historické centrum Larnaky. Během mezinárodních večerů byla možnost ochutnat jídlo z různých kultur připravené účastníky z ostatních států. Ochutnali jsme také tradiční kyperské pokrmy a měli možnost se seznámit s dalšími kulturními prvky.

                                                                                                                                                                    Ondřej Podlešák a Jan Chlápek

Možná se ti bude líbit