Roma Youth, European Youth — Rumunsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Iasi, Rumunsko

Termín konání tréninkového kurzu: 23. listopad.—2. prosinec 2022

Přípravné předprojektové setkání (Advance Planning Visit = APV): 15.—18. říjen 2022Přípravného setkání/APV se za českou skupinu zúčastní jeden zástupce. 

Co obnáší účast na přípravném předprojektovém setkání: jedná se např. o to, že spolu s organizátory a dalšími zástupci ostatních národních skupin projdete program, informace o tom, co si jako skupina máte nachystat, atp. 

Počet volných míst: 4. Přihlaste se prosím co nejdříve

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen fobčanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Rumunska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: Association for the Social Integration of Roma „Help Gipsy”

Popis projektu:

Training on improving youth work methods and tools for well-being, empowerment and advocacy of minority youth through theatre techniques

The overall aim of the training is to train youth workers being able to use theatre techniques such as Stanislavsky Theatre (psychological theatre), improvisation theatre methods and pantomime methods in order to support dealing with the needs of minority youth including migrants and refugees.  

Learning objectives of the training are:

  • To increase the ability of youth workers addressing the needs of minority young people including migrants and refugees;
  • To develop new methods of work with minorities, especially through theatre techniques;
  • To raise youth workers‘ awareness and understanding of other cultures and countries, offering them the opportunity to build networks of international contacts;
  • To invent youth exchanges addressing the needs and interests of minority youth according to the proposals of Erasmus+ programme. 

The methodology of the training:

The training course will be based on non-formal education. Experienced trainers’  team will facilitate the learning process of participants. Its methodology will be learner – centred. It will consists of theoretical elements about Erasmus+, theory about theatre and drama methodology, practical elements of equipping youth workers in theatre tools to work with minorities and empower them, elements of experience and practice-sharing, elements aiming at reflection on gained competences, developing new theatre methodologies to work with minority youth. Participants will practice the methodology of Stanislavsky Theatre (psychological theatre), improvisation theatre methods and pantomime methods.

Who can participate in the training/participant’s profile:

  • Minimum age +18
  • Youth workers, youth leaders, social workers, psychologist, teachers older than 18 and directly working with young people with fewer opportunities general and especially young people with minorities, Roma, refugees and migrants background; 
  • Ready to take part in the whole training;
  • Having at least one international youth work experience within Erasmus+ programme,
  • Have organizational support for further activities;
  • To be able to communicate English language.

Možná se ti bude líbit