Youth Support for Community — Kypr

single-image

Termín konání: 5. 9. 2016 – 5. 3. 2017

Místo konání: Limassol, Kypr

Program, akce: Erasmus+, KA1, Evropská dobrovolná služba

Dobrovolnice: Alžběta Rothová

Report z projektu:

Giasas! Jmenuji se Bětka a nedávno jsem se vrátila z EVS na krásném ostrově se složitou historií – z Kypru. Půl roku jsem zde žila v přímořském turistickém městě Limassol, kde jsem společně s mými spolubydlícími z Itálie, Francie a Polska tvořila pátou generaci EVS dobrovolníků v místní kulturně zaměřené organizaci KEY NGO.

Ještě pořád se z návratu vzpamatovávám, protože tenhle půlrok byl snový život, který utekl až příliš rychle…a také vracet se z pomalu začínajícího léta zpět do studené a deštivé Prahy v březnu není nic moc J

Co jsme tam tedy vlastně my, čtyři holky, dělaly? Částečnou náplní práce bylo pomáhání v místní charitě, kde jsme třídily oblečení, rozdělovaly potraviny anebo mycí potřeby do balíčků, které se poté vydávaly sociálně slabším rodinám. Starší dámy, které v charitě pracovaly a které jsme si moc oblíbily, moc neuměly anglicky, za to se nás – leč zcela bezúspěšně – pokoušely naučit řecky.

V naší organizaci jsme měly vcelku volnou ruku, co se organizování nejrůznějších akcí týkalo. Ty byly určené především pro studenty a mladé lidi, ale organizace je otevřená také pro širokou veřejnost a kohokoliv, kdo přijde. A tak jsme pořádaly filmové a mezikulturní noci, kde jsme vyprávěly o našich zemích, ochutnávali typická jídla, měli jsme Yoga week naplněný cvičením, kreslením mandal a psychologickými přednáškami, Vánoční a karnevalovou party a mnoho dalšího. Do toho všeho jsme každá měla vlastní projekt – výuku italštiny, malování, a já s kamarádkou jsme pořádaly hudební sešlosti, kde jsme nacvičily vystoupení na Vánoční party. A ještě – vysílaly jsme naši vlastní show v místním univerzitním radiu!

Práce tedy nebylo málo, ale měly jsme také spoustu volného času na cestování, a protože na Kypru nic není daleko, poznaly jsme dobře obě části rozděleného ostrova, kempovaly na liduprázdných plážích…a poznaly spoustu úžasných lidí z celého světa, na které nikdy nezapomeneme. 

Alžběta Rothová

Přečtěte si, jak se na EVS ve stejné organizaci líbilo minulé dobrovolnici.

Možná se ti bude líbit