Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz
Termín konání: 19.—28. květen 2022
Místo konání: Sarata Monteoru & Buzau, Rumunsko
Pro více informací si prosím důkladně si přečtete info-pack a rozpis denních aktivit.
Omrkněte také projektovou brožuru, projektový katalog a projektovou Facebookovou stránku
Hostitelská organizace: ASOCIATIA HAIR REDIVIVUS BUZAU
Účastnící se země: Estonsko, Španělsko, Severní Makedonie, Kypr, Turecko, ČR, Lotyšsko, Polsko, Řecko, Portugalsko, Itálie, Litva, Bulharsko, Srbsko, Rumunsko
Český tým: Veronika Barasová, Marek Coufal
Report z projektu:
19.-28.5.2022 jsme měli možnost zúčastnit se tréninkového kurzu „Virtual tools for real mobilities“, který se uskutečnil v Rumunsku. Byli jsme ubytování ve starším penzionu Casa cu Tei v části Sărata-Monteoru. Byla to pro nás první zkušenost v zemi jako Rumunsko a odjížděli jsme na tréninkový kurz plni očekávání jaké skvělé lidi na projektu zase potkáme a jaké nové znalosti z oblasti virtuálních nástrojů a digitálních technologií pro práci s mládeží si odvezeme zpět do České republiky. Vše bylo splněno na jedničku, jelikož se na projektu potkalo přes 30 lidí z 15 zemí, takže i jazyková vybavenost byla rozličná. Možnost přiučit se nová slova z různých jazyků a poznat nové tradice se nám přímo nabízela a rádi jsme ji využili.
Obsah projektu a aktivit byl veden pro nás již známou formou neformálního vzdělávání. V různých aktivitách jsme se zamýšleli nad vlivem pandemie na vzdělávání, fake news a nejenom negativ, ale i pozitiv které pandemie přinesla, jako zlepšení digitálních dovedností široké veřejnosti. V různých aktivitách jsme tvořili „Land art“ v lesích, zamýšleli se nad přínosy virtuálních mobilit pod záštitou aktivity „Word coffee“, metodou „six thinking hats“ jsme sdíleli názory jak nás emoce a zdravý selský rozum ovlivňují při práci s technologiemi. Poté přišla velice zajímavá část, aktivita „Fish Market“ kde jsme ve skupinkách pracovali na naší potenciální mobilitě pro mládež, výstup projektu byl později prezentován na radnici v Buzau.
Projekt byl zajímavý, dobře organizovaný, jeho součástí byly intercultural nights, kde každá země prezentovala své zvyky, kuchyni, tance a tradice. V posledních dnech jsme také měli možnost navštívit místní raritu, bahenní vulkány v horách. Díky tomuto projektu jsme poznali, že Rumunsko není jen Drákula, ale že má mnoho zajímavého, co může nabídnout.
Veronika Barasová a Marek Coufal