Action for Inclusion — Portugalsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Funchal, Madeira, Portugalsko

Termín konání: 24. říjen—1. listopad 2022

Český tým: Michal Šťastný, Tereza Kokšalová, Markéta Überhuberová

Přečtete si info-pack. 

Hostitelská organizace: SYnergia Madeira

Report z projektu:

Na ostrově uprostřed Atlantského oceánu, Madeiře se konal 24.10. – 1.11. tréninkový kurz, který se zabýval tématem inkluze skrze umění. V dobře vybaveném hostelu v centru Funchalu se sešlo 18 mladých lidí z České republiky, Polska, Litvy, Řecka, Itálie a Španělska.

Skrze zajímavé aktivity, skupinové úkoly a workshopy jsme porovnali realitu začlenění postižených v našich zemích, pochopili podstatu a možnosti inkluze skrze pohyb a závěrečným výstupem projektu založeným na naší improvizaci a skupinové interakci byla krátká choreografie, která vznikla s pomocí profesionálního tanečníka.

Program projektu byl opravdu nabitý, ale aktivity nás dokázaly natolik zaujmout, že každý den utekl jako voda. Na začátku každého bloku jsme také věnovali několik minut hrám a aktivitám, které nás probudily a v momentech únavy nastala coffee break, které představovala příjemné rozptýlení a možnost doplnit energii malou svačinou. Velké množství času bylo věnováno sdílení pocitů, myšlenek a naslouchání ostatním, což pomohlo vytvořit pevná pouta mezi všemi účastníky a pocit bezpečí ve skupině.

Dva večery jsme měli možnost poznávat kulturu ostatních účastníků. Zástupci z každé země si připravili krátkou prezentaci, kvíz nebo nás naučili svůj národní tanec. Na závěr jsme měli možnost ochutnat tradiční pokrmy, nápoje a sladkosti ze všech zemí. Tenhle bod programu byl rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších!

Jelikož jsme na Madeiru přilétali o den dříve a do Česka se vraceli o den později, měli jsme spoustu času na prozkoumání přírodních krás, které ostrov nabízí. Koupali jsme v přírodních bazénech, zdolali nejvyšší horu Pico Ruivo, sledovali východ slunce, prošli se po pláži s černým pískem a mnoho dalšího.

Po deseti dnech na nádherném ostrově s úžasnou partou lidí se málokomu chtělo zpátky domů, ale věřím, že se někdy, možná znovu na projektu, opět setkáme.

Tereza Kokšalová

Možná se ti bude líbit