Actions Today Impact Tomorrow — Německo

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Garlstedt, Osterholz Scharmbeck, Německo

Termín konání: 28. září—7. říjen 2023

Počet volných míst: 6 účastníků (ve věku 18—25 let) + 1 group leader (ve věku 18+) 

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ níže). Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Hostitelská organizace: NaturKultur e.V.

Popis projektu:

Actions Today Impact Tomorrow is a project that wants to raise awareness about the importance of youth activism and active citizenship. There is need for young people in Europe to become more active on the local level and to be changemakers in their own community.

Many young people are interested in learning how they can become more active on local level and what are some of the good examples of youth activism in different countries. We want to give the tools and improve competences of young people and to empower them to make a change in their local community and become active citizens.

Goals:

 • Promoting youth activism and the spirit of solidarity among youth in Europe
 • Promoting intercultural understanding and empathy among youth
 • Sharing good practices of youth activism in our communities and empowering youth to become more active
 • Making a safe environment for participants to share our experience, ideas and culture
 • Nurturing intercultural exchange, tolerance and solidarity
 • Raising importance of active citizenship and belonging to European community

Participants‘ profile:

 1. 18-25 years old, group leaders 18+
 2. Resident of one of the participating countries: Germany, Spain, Italy, Turkiye, Czech Republic, North Macedonia
 3. Participants should be interested in topic of youth exchange and willing to learn and work in international environment
 4. Participants don’t need to have any experience in Erasmus + neither they need to have knowledge about the topic of the exchange
 5. Group leaders should be youth workers/youth leaders that are active in sending organization and have experience in Erasmus+ programme

Možná se ti bude líbit