Alternative Thinking – Francie

single-image

Termín konání: 25. září – 5. října 2014

Místo konání: Bédeille (u Toulouse), Francie

Program a akce: program ERASMUS+, Key Action 1

Účastníci: Michala Chadimová, Petr Hlubina, Barbora Šumšalová

Report z projektu:

TC Alternative Thinking ­ Bédeille, Francie, 25. září ­ 5. října 2014. Společně s Míšou a Bárou jsme měli to štěstí a zúčastnili jsme se koncem září projektu Alternative Thinking v Bédeille, v jižní Francii. Doprava do Francie byla kvůli stávce Air France krušnější, ale nakonec jsme se všichni sešli ještě ve čtvrtek 25. září večer. 

Pod velice příjemným vedením Adéle, Julie a Joa z místní organizace SOL Afrika jsem společně s dalšími asi 20 lidmi z Estonska, Rumunska, Polska, Itálie, Slovinska a Francie strávili 10 dní. Bydleli jsme přímo v objektu bývalé staré farmy, někteří z nás dokonce venku v Jurtě ;) Někteří si poprvé vyzkoušeli suché záchody, které se místo splachování zasypávají hoblinami. 

Většinu času jsme trávili venku. Na rozdíl od sychravého českého podzimu jsme si užívali ještě stále silné, pyrenejské slunce a jasnou oblohu. Téma Alternative Thinking bylo velice zajímavé. Měli jsme několik místních návštěv ­- Laurent nám představil místní klaunské hnutí a společně jsme si vyzkoušeli způsoby jak alternativě občansky protestovat. O pár dní později nás Pierre zasvěcoval do nenásilné komunikace.

Citizenship projekt

Vyvrcholením našeho snažení byla práce na týmových projektech. Šlo o to, vymyslet jakýkoliv projekt relevantní k tématu alternativního myšlení, ideálně, reálně proveditelný. Vzniklo několik opravdu velice kvalitních a vydařených od CALL ­ Citizenship ALternative Lifestyle až po Mary Jane 🙂 I v takto alternativním prostředí jsme si všichni připravili kratší powerpointové prezentace a následně jsme ještě nad každým projektem společně dlouze diskutovali.

Organizátoři Adéle, Joe a Julie pro nás na závěr projektu připravili překvapení ­ dvěma dodávkami a jedním autem jsme všichni společně vyrazili na hudební festival z hor do civilizace a náležitě si ho ještě tu noc všichni řádně užili ;) A hned další den jsme cestovali znovu, tentokrát na nedaleký trh do místního městečka, kde si někteří z nás poprvé vyzkoušeli zahrát na klauny před nic netušícími lidmi. A protože jsme byli opravdu skvělá skupina, kde jsme si všichni velmi dobře rozuměli, vůbec nikomu se poslední večer nechtělo loučit, natožpak odjíždět pryč, zpátky domů..

Petr Hlubina

Možná se ti bude líbit