TO oBEse OR NOT TO oBEse – Turecko

single-image

Program a akce: Erasmus+ Mládež, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Aksaray, Turecko

Termín konání: 7.—16. září 2021

Věkový limit pro účastníky: 18-30

Věkový limit pro group leadera: 18+

Pokud máte o více informací, prosím důkladně si přečtete info-pack.

Hostitelská organizace: Aksaray University Healthy Life Student Club

Účastnící-se země: Turecko, Španělsko, Lotyšsko, ČR, Rumunsko, Litva

Český tým: Alena Aichlmanová (GL), Eliška Michalcová, Michal Soldán, Filipp Lomakin, Terezie Kovářová, Kvapilová

Report z projektu:

Projekt pod názvem TO oBEse OR NOT TO oBEse se uskutečnil ve dnech 7-16.9.2021 v krásném městě Akasray v blízkosti Cappadocie.

Výměny mládeže se zúčastnilo 33 lidí, celkem z pěti různých zemí – Rumunska, Litvy, Španělska, České republiky a Turecka. Z hlediska organizace vše zajišťoval Aksaray University Healthy Life Student Club.

Celý program byl zaměřen, jak už z názvu vyplívá hlavně na problém obezity ve společnosti, uvědomění si a způsoby řešení této problematiky. 

Náplní tohoto projektu nebyly jenom přednášky od expertů této oblasti, ale i množství různých výletů jako například let horkovzdušným balónem nad krásnou Capadocií, procházka Ihlara valley nebo cesta do podzemního světa Cappadocie. Program také doplňovala řada sportovních aktivit (jak venku tak i v hale), jako byly například: basketball, volejbal, badminton, fotbal, ranní jóga v parku nebo dokonce i hodina tance.

Ubytování proběhlo v penzionu kousek od centra Aksaraje. Co se týče stravování snídani s večeří jsem vždy měli v penzionu a obědvali jsem buď na univerzitě, nebo v restauracích, kde jsme si mohli pochutnat na místních specialitách. 

Z tohoto projektu si účastníci odnáší řadu praktických informací jako například jak spočítat svůj BMI (Body Mass Index), jak zjistit svůj denní příjem kalorií, jak udělat, aby se tvůj metabolismus s věkem nezpomaloval, jaké nutriční hodnoty obsahují potraviny…

Cílem projektu bylo rozšířit a uvědomit si problematiku obezity ve společnosti. Tohoto jsme dosáhli mnoha způsoby – schůzky s odborníky na toto téma, skupinové práce, tvorba prezentací a následná jejich prezentace.

Devět dnů v Aksaraji uběhly jako voda. Chtěl bych hrozně moc poděkovat všem organizátorům a účastníkům tohoto projektu za skvěle strávených devět dnů, na které budu ještě dlouho vzpomínat.

                                                                                                                               Filipp Lomakin

Možná se ti bude líbit