Aware Wolves — Lotyšsko

single-image

Program: ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Termín konání: 24. červenec—1. srpen 2022 

Místo konání: Bajari, okres Ropazu, Lotyšsko

Pokud máte zájem o více informací, prosím přečtěte si info-pack.

Účastnící se země: Německo, Itálie, Česko, Rumunsko, Řecko, Lotyšsko, Španělsko

Český tým: Eliška Michalcová, Viktória Olléová, David Krkoška (GL), Šárka Machová, Štěpánka Zelinková

Hostitelská organizace: Mindful Journeys

Report z projektu: 

Je velmi obtížné tuto zkušenost předat a zaznamenat do slov. Při ztrápeném hledání výstižných výrazů si uvědomuju, že pocit, který ve mně i po uběhnutých týdnech stále zůstává je zážitek úžasné komunity. 

Naše společná cesta k transformaci Werewolves do Aware Wolves započala v Rize a vedla do Bajari, vesnice uprostřed Lotyšských lesů.  Výjimečnost ubytování dodávalo organizátory postavené zázemí s dómem, námi vytvořené stanové městečko a ohniště. 

První část programu byla věnovaná diskuzi o inkluzivní společnosti, o naší společnosti, ve které bychom chtěli žít. Poté jsme se věnovali účastníky vytvořeným workshopům představujícím různé druhy mindfulness aktivit. Dalšími milníky bylo minimálně pro mě odpoledne strávené o samotě v přírodě, sdílení naší „stinné stránky“ přede všemi. Tenhle projekt byl však mnohem víc. Byl o všech rozhovorech vedených u jídla, o akceptování naprosto všech, o improvizovaném společném koupání, o výjimečnosti role každého, o tančení se stéblem suché trávy, o smíchu, dojetí, o péči o druhé. Tenhle projekt byl pro každého o něčem trochu jiném. Já věřím, že o tom, co zrovna potřeboval.

Celý nás provázel tím, jak si zvolit nějakou všímavou praxi, které jsme se poté další měsíc měli každý věnovat. Zároveň jsme vytvořili mindfulness výzvu trvající 30 dní, při níž kdokoliv zahrnutý do chatové skupiny dostává každý den zprávu s popisem mindfulness meditace. Po několika dnech je součástí této výzvy vytvoření vlastní skupiny s pozvanými novými lidmi. Takto je možné, že se také stanete Aware Wolfem.

                     Šárka Machová

                                                          Šárka Machová

Možná se ti bude líbit