Bees Inspired: A Hive for Female Entrepreneurs – Nizozemí

single-image

Termín konání: 17.-28. leden 2017 (výměna mládeže)

Místo konání: APV: Utrecht, Nizozemí. Výměna mládeže: Ommen, Nizozemí

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Termín a místo konání výměny mládeže: 17.-28. leden 2017, Ommen, Nizozemí

Termín a místo konání APV (tj. přípravné předprojektové setkání group leaderů národních skupin): 21.-24. říjen, Ommen, Nizozemí

Prosím pročtěte si Bees Inspired_ call for youth leaders(APV infopack)

Účastníci: Kateřina Ciencilová, Lucie Dudová, Renáta Hrúziková, Michaela Čutková, Natálie Wilková

Group leader: Petra Bilíková

Mrkněte také na stránky business myšlenky vytvořené českým týmem během tohoto projektu na jejich stránkách

Hostitelská organizace: Bees Empowered

Účastnící se země: Bulharsko, Nizozemí, Litva, ČR, Maďarsko, Řecko, Portugalsko, Itálie

Report z projektu:

Celý projekt začal v 17. února 2017 v městečku Ommen v Nizozemsku. Na deset dní jsme se přesunuli do ledového království a dívčí internátní školy (jak jinak taky nazvat dům plný holek u zamrzlého jezera). Oficiálním tématem bylo Female entrepreneurship, ale toho, co jsme se naučili bylo mnohem více. Dozvěděly jsme se mnohé samy o sobě a inspirovaly sebe navzájem (a také to, že čtyřicet holek může spolu vydržet bez jakéhokoli dramatu :)).

Program byl každý den pečlivě naplánovaný a uzpůsobený našim požadavkům. Ty dvě pauzy na kafe během dne byly opravdu potřeba! Odvážnější si ráno před snídaní protáhly tělo jógou nebo během. Pro ostatní však den začínal snídaní ve formě bufetu, kde jsem i zažila místní zvyk – sdílení sáčku na čaj (nakolik je to skutečné, nemůžu posoudit, ale ukazuje to, jak moc jsme se za tak krátký čas všechny sblížily – přece jen sdílení čaje je poměrně intimní věc).

Několik prvních dní jsme se snažily poznat sami sebe, naše silné a slabé stránky, a co znamená být entrepreneur. Poté jsme začaly pracovat ve skupinkách na jednotlivých projektech neboli podnikatelských nápadech. Ze začátku jen málo kdo věřil, že se nám na konci týdne podaří vytvořit něco skutečně hmatatelného. Přesto jsme se však nevzdávaly a usilovně pracovaly dnem i nocí.

Dostaly jsme příležitost vyzkoušet náš nápad v praxi a mohly jsme vyjet do města v Nizozemsku dle naší volby. Každá skupina se rozhodla jinak a myslím, že si to všichni užili. Překonaly jsme samy sebe, když jsme se musely ptát cizích lidí, co si myslí, o našem podnikatelském nápadu. Myslím, že tato zkušenost dodala všem dávku sebevědomí a odvahu jít si za tím, čemu věřím. Druhý výlet byl za účelem natáčení promo videa pro náš projekt. Každý tým se ho zhostil svědomitě a bylo poznat, že když člověka práce baví, kreativita pracuje na plno a čas letí jako vítr.

Práce na skupinových projektech byla prokládána přednáškami o storytellingu, prodeji, typologii zákazníků a mnohými dalšími. Nejinspirativnější nám přišel den s úspěšnými nizozemskými podnikatelkami. Ty nám ukázaly, že vytrvalost nás dovede k našim cílům a snům.

Zdá se, že snad nebyla ani minuta na oddech. Přesto jsme si vždycky našly chvíli na zábavu a dokonce jsem jeden večer objevila krabici puzzlí – s tisícem dílků! Rozložila jsem je na stůl a kdykoli jsem kolem prošla, vždy se našel někdo, kdo chvíli skládal. Poslední večer bylo rozhodnuto. Puzzle musíme poskládat, jinak nejedeme domů. Viděly jsme to jako společný projekt, který prostě musíme dokončit. Nakonec se nás za ten večer vystřídalo nejméně deset a ve 22: 47 jsme vítězně vložily poslední dílek!

A puzzlemi to nekončilo. Všem skupinkám se podařilo vytvořit jejich podnikatelský projekt, rozjet webové stránky a natočit promo video. Protože když se chce, všechno jde.

Po návratu domů jsem plná energie začít pracovat na svých vlastních projektech, ať se již týkají podnikání nebo i něčeho jiného. Vím totiž, že mám kolem sebe čtyřicet úžasných holek, moji záchrannou síť, které mě podrží ve chvíli, kdy udělám onen pověstný krok do neznáma.

                                                                                                                                                                                          Lucie Dudová

 

Možná se ti bude líbit