Better Together — Lotyšsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Būlduri, Lotyšsko

Termín konání: 2.—10. květen 2023

Český tým: Markéta Janská, Veronika Hlaváčová, Marie Koubová, Marija Pečnikova

Přečtete si info-pack & náčrt rozpisu denních aktivit.

Hostitelská organizace: Europium

Report z projektu:

Projekt, který nesl název Better Together, se konal 2 – 10. 5. v Lotyšsku a to konkrétně na Technické škole v Bulduri asi 15 minut od hlavního města Riga.

Celkem se projektu účastnilo 40 lidí  z České republiky, Itálie, Kypru, Portugalska, Chorvatska, Polska, Německa, Francie, Maďarska a 2 zástupci organizace z Lotyšska.

Cílem projektu „Better Together“ bylo poskytnout vzdělávací kurz pro mladé i pracovníky organizací s cílem zaměřit se na podporu mladých lidí s kulturně rozmanitým zázemím, zejména migrantů, uprchlíků, menšin a Romů. Hlavním cílem projektu bylo informovat o současných situacích mezi účastněnými zeměmi a také se naučit, jak můžeme společně pomoci.

V rámci projektu jsme se setkali s dobrovolnicí v centru pro uprchlíky a imigranty, kde jsme si vyslechly příběhy utečenců i to, jak celá organizace pracuje a pomáhá.

Bydleli jsme ve studentském ubytování, které se nacházelo ve školním areálu. Každé ubytování bylo sdíleno 2-3 účastníky a bylo vybaveno soukromou koupelnou a kuchyňkou. Na každodenní aktivity jsme docházeli do 3 minuty vzdálené školy.

Ráda bych se s Vámi podělila o mé první dojmi, které začali již 3 dny před projektem, kdy jsem se dozvěděla, že přiletím o den dříve a sama jsem nevěděla, kde bych se ubytovala a ani co bych dělala. Zhruba 3 dny před samotným projektem jsem proto napsala jedné neznáme dívce ze skupiny, která mi hned nabídla, že zruší svou rezervaci v hotelu a může udělat novou, tak aby jsme byli spolu na pokoji.

Setkali jsme se až pozdě večer v baru a hned jsme si sedly. Celý další den jsme strávili objevováním Rigy a památek. Napříč celému týdnu jsme zůstaly spolu i na pokoji a zažili spoustu legrace.

I po ukončení projektu si píšeme a plánujeme vyjet na další projekt spolu i s její úžasnou skupinkou z Kypru.

Poté jsme o víkendu společně s celou skupinou podnikly společný výlet do hlavního města Riga, který jsme zakončili skvělou pizza party a poté se ještě potkali na karakoe.

Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek, na který budu velmi ráda a také často vzpomínat. Za to velmi děkuji organizaci EYCB za možnost zúčastnit se na tomto projektu a za spoustu nezapomenutelných zážitků.

Veronika Hlaváčová

  • #bettertogether
  • #ErasmusPlusLV
  • #bagātinipieredzidomāplašāk
  • #JSPA
  • #Erasmusiespējasjauniešiem
  • #iespējasjauniešiem
  • #projektijauniešiem

Možná se ti bude líbit