Boomerang — Řecko

single-image

Program a akce: program Erasmus+ Mládež, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Hopeland, Argos, Řecko

Termín konání: 20.—30. říjen 2021

Prosím důkladně si přečtete info-pack

Účastnící se země: Řecko, Bulharsko, Chorvatsko, ČR, Itálie, Rumunsko, Španělsko, Lotyšsko

Čeští účastníci: Vojtěch Žák (GL), Marta Valuma, Jasmin Plazek, Stefan Kurzbauer, Kateřina Gončarová

Hostitelská organizace: Roes Cooperativa

Fotografie z projektu: zde.

Report z projektu: 

Dokážeš chytit bumerang?

Na „Bumerangu“ v Řecku se sešlo 40 lidí z 8 různých evropských zemí, aby objevili způsob, jak zvýšit svoji zaměstnatelnost tím, že poznají své síly a slabiny a ujasní si své životní cíle.

Do Řecka jsme dojeli 20. října 2021. Hopeland je magické místo na Peloponéském poloostrově, ležící uprostřed ničeho. Spali jsme v domech postavených z bláta a v tepee stanech, obklopení olivovými stromy a vinicemi.

Během prvních dní jsme se poznávali navzájem a hráli hry, abychom se naučili přizpůsobit se rozdílným situacím a požadavkům a procvičovali své schopnosti reflexe.

Jeden celý den jsme věnovali ekonomické simulaci, kdy jsme si navzájem platili za služby nebo dostávali granty od „vlády“ na zlepšování Hopelandu. Museli jsme si taky spořit peníze, abychom mohli naplňovat naše životní cíle (např. mít děti), a naučili se, že člověk by měl vždycky mít pojištění. Po simulaci jsme vytvořili naše vlastní vzdělávací hry a ozkoušeli je přímo na místě. Např. jedna hra byla zaměřená na dělání rozhodnutí a vyslala nás na cestu skrze Hopeland, kdy nám byly prezentovány různá morální dilemata, takže hráči kráčeli různými směry podle toho, jaké odpovědi si zvolili. To nás naučilo věřit našim rozhodnutím a následovat naše individuální cesty.

Jsme šťastní, že jsme měli příležitost se této výměny mládeže spolufinancované programem Erasmus+ zúčastnit. Během projektu jsme hodili bumerang. Teď je na čase, abychom ho chytili a využili všechno, co jsme se naučili, během našeho každodenního života.

 

Možná se ti bude líbit