Eco Future — Bulharsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Srednogorovo, Bulharsko

Termín konání: 3.—11. červen 2024

Český tým: 2 účastníci (ve věku 16+)

Přečtete si info-pack

Hostitelská organizace: Youth Development Center-Mutual Aid

Report z projektu:

Projekt, kterého jsme se zúčastnili se konal ve dnech od 3. 6. – 11. 6. 2024 v malé bulharské vesničce jménem Srednogorovo. Organizátoři nás ubytovali v malém domečku na ekofarmě, kterou si za pomocí dobrovolníků sami vybudovali a nyní se o ni starají. Projektu s názvem Eco Future se účastnilo pouze 8 lidí ze 4 různých zemí, a to z Česka, Bulharska, Španělska a Gruzie.

První den se nesl ve znamení seznamovaní se s ostatními účastníky, s fungováním farmy i s programem celého projektu. Večer jsme společně grilovali maso a hráli volejbal.

Další dny jsme se již věnovali tématu ekologie pomocí aktivit, které si pro nás organizátoři připravili. Mluvili jsme o tématech recyklace, zero-wasting nebo si ukazovali, jak správně vytvořit kompost. Během projektu jsme měli taky příležitost si vyrobit svůj vlastní papír nebo vytvořit landart. Podívali jsem se do místního muzea růží a prozkoumali město Kazanlak.

Na závěr projektu jsme ještě natočili vlastní filmy na témata fast fashion a air polution, jejich promítáním jsme pak pěkně celý týden uzavřeli.

Hana U.

Možná se ti bude líbit