Outdoor Europe — Španělsko

single-image

Program a akce: program Erasmus+ Mládež, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Coma Ruga, Španělsko

Termín konání: 2.—10. říjen 2021

Počet volných míst: 4+1GL

Věkový limit pro účastníky: 18-30

Věkový limit pro group leadera: 18+

Prosím důkladně si přečtete info-pack a rozpis denních aktivit. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve, nejpozději do 19. září.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Erasmus+ Mládež jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondu programu Erasmus+ Mládež a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. 

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Španělska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Účastnící se země: Španělsko, Severní Makedonie, ČR, Estonsko, Rumunsko

Hostitelská organizace:  AssociacioProgrames Educatius Open Europe

Popis projektu:

The idea behind the Youth Exchange OUTDOOR EUROPE is to create a project aimed at promoting physically active lifestyle and connection of European cultures through presenting European traditional games and outdoor activities.

The specific objectives that OUTDOOR EUROPE aims to achieve are as follows:

  • emphasizing the importance of physical activity for one’s well-being through practicing different outdoor activities and underlying the benefits that they produce;
  • promoting Europe’s cultural diversity through presenting games and outdoor activities that are traditional in different parts and cultures of Europe;
  • emphasizing the importance of accepting and promoting cultural diversity through presenting the benefits of the concept of a multicultural European Union;
  • improving the capacities of youth organizations for delivering beneficial sport and outdoor activities for activating youth in their communities, including marginalized young people.

During the Youth Exchange, the participants will have the chance to share and demonstrate sports, games and outdoor activities that are traditional for their country, and together as a group, work on creating one unifying European game. In addition to this primary activity, through an NGO presentation, intercultural learning workshops, European citizenship workshops, the participants will have an opportunity to tackle the topics of active European citizenship, fighting discrimination, cultural diversity and European cooperation.

Please, read the project description above, and note that if you want to participate in this Youth
Exchange, you will be engaged in performing sports, games, outdoor and other physical activities, and will interact with people from different cultures and with different cultural, social, religious, sexual orientation or other specific background.

Možná se ti bude líbit