#Dance4Dialogue – Estonsko

single-image

Termín konání: 22.-29. srpen 2016

Místo konání: Tallinn, Estonsko

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Prosím pročtěte si info-pack a podívejte se na projektové video: https://www.facebook.com/Tdm2000Est/videos/1039466479485961/

Účastnící se země: Estonsko, Španělsko, Itálie, Německo, ČR, Rumunsko, Kypr

Účastníci: Iva Štěchová, Radka Chromcová, Barbora Wagnerová, Lukáš Koupil, Jan Chlápek, Karel Janásek

Group leader: Karolína Matkovská

Hostitelská organizaceTDM 2000 Estonia

Report z projektu:

Projekt Dance4Dialogue se konal 22.-29.8.2016 v Tallinnu. Účastnilo se ho celkem sedm zemí: Estonsko, Španělsko, Itálie, Německo, Rumunsko, Kypr a Česká republika. Organizaci zajišťovala TDM 2000 Estonia.

Projekt byl zaměřen na pohybové aktivity a tanec. Každý den jsme měli různé workshopy, díky kterým jsme se navzájem lépe poznávali. Také jsme hráli různé hry, energizery a výstupem celého projektu mělo být taneční vystoupení. Rozdělili jsme se do skupin a každý den trénovali závěrečné vystoupení, které jsme pak poslední den předvedli na náměstí v Tallinnu. Na konci každého dne jsme měli Intercultural evening, kde každý stát představil svoji kulturu, zvyky, jídlo a tradice. Zábavnou formou, ať už ve formě kvízů či her, jsme se vždy dozvěděli něco nového o každém státě.
 
Jeden den jsme měli vyhrazený na prohlídku Tallinnu, od kterého jsme byli ubytovaní asi 30 km. Bydleli jsme na zrekonstruované farmě Liipa Talu, která nabízela velký prostor na provozování venkovních aktivit. V těsné blízkosti farmy se nacházel i malý rybník, ve kterém se ti největší otužilci mohli vykoupat. Krásná příroda v okolí lákala mnoho účastníků k procházkám či běhu ve volném čase.
 
Celý týden utekl hrozně rychle a nikomu se nechtělo odjet domů. Zažili jsme spoustu zábavy a navázali nová přátelství. Určitě to pro mě byla nezapomenutelná zkušenost a budu se těšit na další projekty.
 
Karolína Matkovská

Možná se ti bude líbit