EU Defence Project: Debating the Future of Europe & Challenging Euroscepticism: A Journey Into Media Literacy to Fight Eurosceptic Narratives — 4. meeting — Severní Makedonie

single-image

Program Europe for CitizensStrand 1 „European Remembrance“, 4. meeting více-fázového projektu.

Termín konání: 20.—23. červen 2022

Místo konání: Demir Kapija, Severní Makedonie

Toto setkání je součástí dlouhodobého projektu s názvem „DEBATING THE FUTURE OF EUROPE AND CHALLENGING EUROSCEPTICISM: A JOURNEY INTO MEDIA LITERACY TO FIGHT EUROSCEPTIC NARRATIVES” Report z kick-off setkání (Brusel, Belgie, únor 2020) si můžete přečíst zde. Report z 3. setkání (Rijeka, Chorvatsko, únor 2022) naleznete zde.

Počet volných míst: 0. Můžete se hlásit jako náhradníci.

Prosím přečtěte si info-pack. Prosím zamyslete se nad tím, jak do tohoto projektu zapadáte vy. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím napište nám email.

Účastnící se země: Albánie, Belgie, Kypr, ČR, Řecko, Maďarsko, Kypr, Itálie, Kosovo, Malta, Polsko, Portugalsko, Severní Makedonie, Rumunsko, Slovinsko, Španělsko 

Hostitelská organizace: ALPHABET FORMATION

V rámci programu ERASMUS+/Evropa pro občany jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Severní Makedonie (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Pročtěte si celkový info-pack tohoto dlouhodobého projektu. Tento více-fázový projekt se skládá z níže uvedených pěti částí. Za ČR pojedou na 4. setkání v Demir Kapija dva účastníci (účastníci jedoucí na tento meeting se mohou, ale nemusí, zúčastnit dalších setkání v rámci tohoto projektu):

International Meetings:

  1. kick-off meeting: 17 – 20. únor 2020, Brussel, Belgie 
  2. meeting: 28. září – 2. říjen 2020, Bukurešť, Rumunsko
  3. meeting: 21-24. únor 2022, Rijeka, Chorvatsko
  4. meeting: 20.—23. červen 2022, Demir Kapija, Severní Makedonie

Popis projektu:

Our EU open democratic societies depend on the ability of citizens to access a variety of verifiable information so that they can form a view and participate in an informed way in public debates on different political issues.

  • Journalism, information and war in Ukraine: mutual influences and the role of information
  • Building European Citizenship Skills through Media

Literacy Education

  • The aim of media literacy
  • Digital inclusion-Critically evaluate different aspects of the media
  • The key 21st-century media skills for an active and full citizenship
  • The Russian Propaganda in Ukrainian War

Možná se ti bude líbit