Equality is Quality — Španělsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Íllora, Granada, Španělsko

Termín konání: 3.—11. srpen 2022

Prosím důkladně si přečtěte info-pack.

Hostitelská organizace:Asociación Sociocultural Aluzina

Český tým: Vít Votroubek (GL), Timoteus Pospíšil, Vojtěch Juránek, Barbora Šmerdová, Jasmine Kolibová

Report z projektu:  

Výměna mládeže s názvem Equality is Quality se konala ve vesnici Íllora, nedaleko Granady, a zaměřovala se na téma Gender Equality (rovnost pohlaví). Na místě se sešlo 27 účastníků z Řecka, Španělska, Itálie, Ukrajiny a Česka. Ubytováni jsme byli v tamní základní škole, kde jsme spali ve třídách na postelích.

K snídani jsme měli jednoduché švédské stoly, kde jsme měli na výběr z různých sladkých i slaných pochutin, ale obědy a večeře nám dováželi z místní restaurace. Měli jsme tak možnost ochutnat typické španělské i andaluské pokrmy jako studenou polévku salmorejo nebo paellu.

V průběhu projektu jsme také měli dva mezikulturní večery, přičemž jeden patřil Španělsku (podomácku připravená sangria nesměla chybět) a o druhý se podělily ostatní čtyři země.

V rámci samotného programu jsme probírali různá témata od připomenutí významných žen v historii, přes tvoření a prezentování situace žen v našich zemích, až po problematiku spojenou s předsudky, sociálními sítěmi nebo našeho zkresleného vnímání světa kolem nás. Většinou jsme pracovali formou her a diskuzí, které byly tak zajímavé, že jsme je občas vedly i během přestávek a volného času.

Vedle objevování tohoto tématu jsme měli čas i na jiné aktivity. Oběd vždy následovala tříhodinová pauza na siestu, kdy jsme dospávali obvyklé povídání dlouho do noci. Jedno celé odpoledne patřilo odpočinku u bazénu a následující den večer jsme navštívili tradiční španělskou vesnickou oslavu. Osobně jsem si ale nejvíce užil volný den, který jsme strávili výletem do Granady a návštěvou překrásného komplexu paláců Alhambry. Pokud neznáte, doporučuji navštívit, jedná se o nejnavštěvovanější památku celého Španělska!

Končilo se opět smutným loučením, ale také mnoha přísliby, že se zase někdy potkáme.

                                                                                                                               Tim Pospíšil

Možná se ti bude líbit