Feel the Flow & Explore Yourself as a Trainer – Arménie

single-image

Termín konání: 1.-9. srpen 2016

Místo konání: Dilijan, Arménie

 Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Účastnící se země: Nizozemí, Estonsko, ČR, Dánsko, Rumunsko, Ukrajina, Gruzie, Arménie

Účastníci: Ondřej Podlešák, Marek Hrdina, Alena Matoušková

Účastnický poplatek (vybírají si samotní organizátoři): €40

Hostitelská organizaceLoesje Armenia

Report z projektu:

Tréninkový kurz Feel the Flow pořádaly ve spolupráci holandská organizace YOUTH CONNECTORS a arménská Loesje Armenia. Místem konání byl arménský Dilijan, menší město uprostřed země s krásným okolím a atmosférou. Na kurz dorazilo 24 účastníků z Nizozemí, Dánska, Česka, Gruzie, Arménie, Rumunska, Ukrajiny a Estonska. Jednalo se o začátečníky i velmi zkušené jedince, kteří působí jako trenéři, kouči či učitelé.

Organizace nám nabídla velmi benevolentních 5 dnů navíc mimo projektové období, které jsme mohli strávit cestováním – využili jsme je do posledního, letenku jsme koupili přes Gruzii a strávili 4 dny procházením po nádherných Gruzinských horách na severu země. Poté jsme se transportovali do Dilijanu, kde už začal samotný kurz. Krom dostatku času na cestování před a po kurzu pořadatelé připravili i odpolední výlet do blízkých kostelů uprostřed týdne.

Ubytování i školení probíhalo v pěkném hotelu. Na pokojích byly dvě nebo tři lůžka, obstojná wifi po celém hotelu, tedy komfortní. K hotelu patřila i zahrada a venkovní posezení, které v teplých dnech bylo užitečné. Organizátoři byli ochotní, pomohli se vším a na jakoukoliv prosbu o pomoc či potřebu materiálů reagovali okamžitě. Jediná výtka by se týkala jídla, ale po častém dotírání jsem se větších porcí přeci jenom dočkal. 🙂

Trenérské duo bylo velmi zkušené – jednalo se o Osirise z Nizozemí a Hranush z Arménie – oba byli trenéři s více než 10 lety zkušeností. Disponovali perfektním vystupováním, ale i přátelským přístupem a pochopením pro pracovní povinnosti účastníků, či potřeby pro zábavu a volný čas. Náplní kurzu bylo pochopení emocí při práci lektora – tedy jak zkrocení vlastních, tak empatie a vnímání nevyřčených potřeb účastníků.

Účastníci byli zkušeností pracovníci s mládeží a milí lidé, o zábavu bylo tedy postaráno i během volných večerů, kterých nám organizátoři nabídli více, než je běžné. Díky neformálnímu prostoru vzniklo mnoho nových projektů a návrhů spolupráce, proběhly networkingové aktivity a již nyní pracujeme s účastníky kurzu na vlastních projektech. Projekt tedy pomohl i v této dimenzi – seznámil mě se schopnými lidmi z oboru.

Organizace vybírala účastnický poplatek 40 EUR, který vzhledem k kvalitám lektorů, možnosti potkat zajímavé partnery i užitečnosti obsahu hodnotím jako přiměřený. Zároveň účastníkům, jejichž cestovní náklady přesáhly limit, vyplatili organizátoři celou částku, tedy některým se tento poplatek celý vrátil, letenky totiž byly na hraně limitu, spíše dražší.

Projekt hodnotím jako velmi povedený, významně jsem díky němu prohloubil své dovednosti v oblasti navazování vztahů, chápání emocí a dále vylepšil své schopnosti empatie či flexibilního plánování a reagování na aktuální náladu a emoce publika. Potkal jsem zajímavé partnery pro budoucí spolupráci. Rovněž jsem se mnoho naučil díky možnosti sledovat zkušené školitele i organizátory při práci.

Ondřej Podlešák

Možná se ti bude líbit