Leader Training course — Itálie

single-image

Datum konání: 5.4. – 10.4. 2011
Účastníci:
Kristýna Poláchová
Pořadatel:
Association InformaGiovani,in co-operation with Service Civil International

Místo konání: Trabia-Palermo, Italy

Report: Leader Training course se konal v nádherném prostředí Sicilských hor, s výhledem na moře i křišťálové jezero. Takřka odříznuti od civilizace jsme se po šest dní věnovali aktivitám, které nás měli seznámit s možnostmi a způsoby vedení workcampů a rozvíjet naše schopnosti v této oblasti. Účastníci si měli samy připravit jednotlivé aktivity dle rozdělených tématických celků. Jmenovitě jsme se věnovali tématům jako: co je to workcamp, energizers&ice-breaking games, kulturní šok, začlenění osob s omezenými příležitostmi, první pomoc, finanční rozpočet projektu, možné krizové situace na workcampu, atd. Jedno odpoledne jsme také strávili prací na místním pozemku, kdy jsme kultivovali půdu kolem mladých stromků a tvořili kamenné bariéry pro zadržení vody. Dobrou náladu udržovalo slunečné, i když místy trochu větrné počasí, které nám dovolilo slunit se ve volných chvílích v trávě, což byl zvláště pro účastníky ze severnějších koutů Evropy, na začátku dubna opravdový luxus.
Přínosnou zkušeností byl také fakt, že ubytování a všechny aktivity probíhali ve zrekonstruovavé kulturní památce San Felice ze 14tého století, která poskytovala pouze  „základní vybavení“. Což v praxi znamenalo spát na devíti dvoupatrových postelých v 20 lidech a dalších 7 účastníků spalo ve vedlejší kapli, naučit se rozdělat oheň na otevřeném ohništi, nosit vodu v kanystrech z nedaleké studny a občas se v ní vykoupat, absolvovat nejen romantické večeře při svíčkách, ale dokonce při nich i vařit, to v častých případech, kdy vypadla elektřina. Tyto doslova přespolní podmínky nám zprostředkovali zvláštní situaci, ve které si všichni účastníci byli nuceni vzájemně pomáhat a sdíle spolu jak základní prostředky, tak i další zkušenosti a hledat pro jednou kompromis mezi vlastními potřebami a osobním prostorem jiných lidí. I díky tomu vznikla silná přátelská atmosféra, prodchnutá humorem, hudbou, zábavou i úspěšnou spoluprací a hlavně nově navázaným přátelstvím mezi lidmi z 12ti různých zemí Evropy.
Po návratu ze San Felice měla většina z nás možnost vychutnat kouzlo Palerma. Na své si přišel opravdu každý; skvostná architekura, dobrodružné mafiánské příběhy, přírodní pláže, výborná zmrzlina v pečivu (neboli ice-burger:), pouliční trhy, noční život a neodmyslitelná italská pizza.

Možná se ti bude líbit