Art of Europe — Španělsko

single-image

Program a akce: program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Termín konání: 4.—12. červenec 2021

Místo konání: Coma-Ruga, Katalánsko, Španělsko

Prosím důkladně si přečtete info-pack a rozpis denních aktivit.

Hostitelská organizace: Associacio Programes Educatius Open Europe

Věkový limit pro účastníky: 18-35

Účastnící-se země: Španělsko, ČR, Řecko, Severní Makedonie, Lotyšsko, Bulharsko

Český tým: Sophie Buschová, Nina Jeřábková, Šimon Doseděl

Report z projektu:

Projekt Art of Europe se uskutečnil od 4. do 12. července v přímořském městě Coma-Ruga. Na projektu byli týmy celkem ze 6 zemí (Španělsko, Severní Makedonie, Řecko, Lotyšsko a samozřejmě Česko). V českém týmu jsme byli tři a jsem vděčný, že jsem měl možnost se přes EYCB projektu zúčastnit. Přestože jsme byli různého věku a původu, okamžitě jsme vytvořili dobrou komunitu a dokázali spolupracovat a i tím si v praxi ukázat, jak může fungovat evropský multikulturalismus, kulturní rozmanitosti a začleňování lidí z různých prostředí. 
 
Během kurzu jsem měli jako účastníci šanci
dozvědět se více o kulturní rozmanitosti, různých formách městského umění. A hlavně jak využít pouliční umění k propagaci podpory kulturní rozmanitosti a přijímání migrantů. Tyto témata byly hlavním programem a dotykaly se každodenních aktivit. 
 
Program byl dobře strukturovaný. První den byl určen k vzájemnému poznávání. Hráli jsme nějaké úvodní hry a naučili jsme se navzájem spolupracovat. Další dva dny následovaly v duchu kulturní rozmanitosti se skupinovou diskusí a vytvářením plakátů. Po volném čtvrtečním odpoledni a našem spontánním výletu poslední část projektu věnovaná naší výtvarné tvorbě.
Cílem bylo vytvořit umělecké dílo propagující kulturní rozmanitost. Na a jsme vytvořili několik uměleckých děl! Nejprve jsme vytvořili samolepky a šablonu, které jsme vytiskli na papír, poté jsme prošli městem a vystavili je na frekventovaná místa. Za druhé, vytvořili jsme živou sochu na pláži. Posledním projektem bylo vytvoření videa dokumentujícího naše aktivity. Můžete to sledovat zde:
 
                                                                                                                       Šimon Doseděl 
 
 
                                                                                                                     Sophie Buschová

Možná se ti bude líbit