Digital and Media Literacy for Active Citizenship — Itálie

single-image

Program a akce: Erasmus+ Mládež, klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Palermo, Itálie

Termín konání: 23.—28. listopad 2021

Věkový limit pro účastníky: 18+

Počet volných míst: 2

Prosím důkladně si přečtete info-pack.  Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve, nejpozději do 28. října

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu Erasmus+ Mládež jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondu programu Erasmus+ Mládež a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. 

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Itálie (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Účastnící se země: Itálie, Řecko, ČR, Srbsko, Španělsko, Itálie, Estonsko, Rumunsko, Nizozemí, Polsko, Maďarsko

Hostitelská organizace: Associazione InformaGiovani

Popis projektu:

roject DAMLAC (Digital and media literacy for Active Citizenship) is aimed at promoting active exchange of experience, expertise, ideas and tools among different Non-governmental youth organizations dealing with media literacy and media education.

Youth workers, volunteers and activists of the involved organizations will meet in Palermo, Italy in Autumn 2021 and during a 5 days meeting will discuss several subjects related to the impact of social and digital media on young people and on society and related challenges for active citizenship and democracy.

 The meeting will be useful to exchange experience and, mainly, to establish the basis for a network of youth organization dealing with media literacy with a critical approach. Media literacy is indeed nowadays an pre-requirement for active citizenship and democratic engagement and therefore Youth organizations in Europe must be able to play an active role in promoting such a literacy.

Escaping from the risk of opposite extremisms (on one side those who adore internet and digital communication as solution for all problems and on the other side those who label internet as a
modern Evil) Youth organization must promote a critical, conscious and thought use of new media.

Možná se ti bude líbit