Can I Join You? — Dánsko

single-image

Program: ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Store Klaus, Dánsko (link na ubytování a další informace o ubytování níže)

Termín konání: 31. květen—8. červen 2022.

Počet volných míst: 0. Můžete se hlásit jako náhradníci.

Prosím důkladně si přečtěte info-pack. Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete svou vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €275 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět. 

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Dánska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím sledujte aktuální opatření (nutnost testů, karantény, atp.) pro návrat do ČR ze zahraničí na stránkách MZV zde.

Hostitelská organizace: Copenhagen Youth Network

Popis projektu:

Pití alkoholu může být skvělým způsobem, jak se socializovat, uvolnit se a zapomenout na každodenní stres, ale alkohol a nadměrná konzumace může také vést ke zneužívání, sebedestrukci a odcizení.

Tento projekt se ptá na následující:

Jak mohou mladí lidé vést progresivní a dynamický každodenní život, žít zábavný a společenský život s alkoholem nebo bez něj a jak se můžeme poučit z různých kultur, pokud jde o socializaci a pití?

Cílem tohoto projektu Klíčové akce 1 je poskytnout našim mladým účastníkům fórum pro diskusi o motivacích, pocitech a důvodech týkajících se společenského života, rodinných vzorců, společenských norem, způsobů chování a tradic atd. s cílem najít způsoby interakce, které nejsou určeny pouze tím, zda konzumujete alkohol, či nikoli.

Normativně se zaměříme na metody podpory interakce a individuální/skupinové mobilizace s přítomností alkoholu i bez něj s cílem zabránit sociální stigmatizaci v místních i globálních komunitách.

Prostřednictvím neformálních aktivit a interkulturních diskusí a debat chceme, aby účastníci sdíleli své dobré zkušenosti a vzájemně se podpořit při vytváření lepšího společenského životního stylu. Prostřednictvím projektu chceme, aby mladí lidé přicházeli s alternativami při setkávání na společenských akcích bez toho, aniž by byl alkohol nutně přítomen. Chceme se podívat na alkohol v perspektivě zdraví, dát pití alkoholu do souvislosti se stravou a duševním zdravím.

Metodika výměny mládeže vychází z principů neformálního vzdělávání. Hlavní důraz bude kladen na účastníky, podporu jejich aktivní účasti, vzájemné učení, diskusi a sdílení zkušeností a osvědčených postupů v oblasti sportu a práce s mládeží.

Profil účastníků:

  • Účastníci: pracovníci s mládeží, dobrovolníci pracující v partnerských organizacích s mladými lidmi.
  • Minimální věk 18 let
  • Motivovanost a schopnost sdílet výsledky projektu ve svém místním kontextu a zapojení do šíření a follow-up procesu
  • Aktivní účast na všech aktivitách a znalost angličtiny je povinná!
  • Účastníci by měli být schopni pracovat ve skupinách, sdílet své nápady, prezentovat a vyjadřovat se.

Místo konání projektu:
Budeme bydlet ve skautské chatě nedaleko Kodaně, obklopené lesem, malým jezerem a zelenými otevřenými prostranstvími. Kromě nezbytného vybavení patří k zázemí ohniště, vnitřní krb, fotbalové hřiště & štěrkové běžecké dráhy, velká terasa. Účastníci by měli počítat s tím, že budeme bydlet ve skautském chatě, a ne v hotelu nebo sportovním centru.

Než se přihlásíte k účasti na tomto projektu, podívejte se, prosím, na místo konání projektu: http://storeklaus.dk/.

  • Muži a ženy spí odděleně – bez výjimky
  • Počet osob na pokoji závisí na rozdělení podle pohlaví. 4, 5, 6,7 nebo 8 v každém pokoji.
  • Toalety/koupelny/sprchy jsou odděleny podle pohlaví celkem 4 toalety/5 sprch
  • UPOZORNĚNÍ: Přineste si prosím vlastní ručníky, ložní prádlo, prostěradla a povlečení, toaletní potřeby a osobní věci
  • CYN poskytne polštáře a přikrývky.

Možná se ti bude líbit