Can I Join You? — Dánsko

single-image

Program: ERASMUS+, Klíčová akce 1: výměna mládeže

Místo konání: Store Klaus, Dánsko (link na ubytování a další informace o ubytování níže)

Termín konání: 31. květen—8. červen 2022.

Pokud máte zájem o více informací, prosím důkladně si přečtěte info-pack

Hostitelská organizace: Copenhagen Youth Network

Český tým: Barbora Liszková (GL), Martin Klaus, Ha Mi Tran, Eliška Cermanová, Antonie Myslivečková

Report z projektu:

Projekt výměny mládeže s názvem “Can I Join You?” se konal v Dánsku ve skautské chatě poblíž města Værløse vzdáleného přibližně 20 km od centra Kodaně v termínu 31. 5. – 8. 6. 2022. Tohoto projektu se účastnilo 38 lidí z 9 zemí: Řecko, Turecko, Portugalsko, Ukrajina, Polsko, Itálie, Kazachstán, Kyrgyzstán (členové posledních dvou zmíněných států reprezentovali Itálii z důvodu jejich probíhajícího Erasmu právě v této zemi), a nakonec naše výprava z Česka. Organizaci projektu zajišťovala dánská instituce Copenhagen Youth Network. 

Projekt byl zaměřen na problematiku pití alkoholu, jak nás alkohol ovlivňuje, zda nám pomáhá či škodí a jak se díky alkoholu více socializujeme. Jelikož se jednalo o výměnu mládeže, každá země si pro ostatní členy projektu připravila 3 typy aktivit. Asi nejzajímavější byla “intercultural night”, kde každý národ představil svoji kulturu, nejhezčí místa, co je pro něj typické a jak se v dané zemi vlastně žije. Druhou aktivitou byl “ice breaker”, který se vedl jako zábavný program a každá země si ho nachystala po svém. Třetím úkolem byla prezentace tématu pití alkoholu ve své zemi.

Každý den byl program nabytý těmito aktivitami, ze kterých jsem si odnesl zajímavé informace, které jsem nikdy před tím nevěděl, a také poznal spoustu velmi dobrých lidí. Organizátoři pro nás připravili i jiné činnosti během dne, jako například, když do chaty pozvali svého kamaráda, který nám přednášel o seberozvoji, motivaci a správném nastavení mysli, a jelikož se o takové téma nějakou dobu také zajímám, tak to pro mě bylo velmi přínosné. Další náplní pobytu byl den strávený v Kodani nebo odpoledne u přilehlého jezera Na konci pobytu jsme každý za sebe měli říct jedním slovem, jak tento projekt charakterizujeme. Já jsem řekl slovo “nezapomenutelný”, protože se jednalo o můj první projekt a za 9 dní strávených v Dánsku jsem získal spoustu informací, přátel a cenných zkušeností, které budu mít na paměti ještě hodně, hodně dlouho.
                                                                                                                         

                                                                                                                            Martin Klaus          

Možná se ti bude líbit