Caring through Sharing 2 — Irsko

single-image

Program ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz První edice této mobility se konala v březnu 2022 a můžete se o ní více dočíst zde.

Termín konání: 24. září—1. říjen 2022

Místo konání: Woodstown, County Waterford, Irsko

Český tým: Iva Černá, Terezie Kovářová

Přečtěte si infopack

Hostitelská organizace: Waterford and South Tipperary Community Youth Service Ltd

Účastnící se země: Estonsko, Finsko, Španělsko, Rumunsko, ČR, Belgie, Irsko 

Report z projektu:

Projekt který se konal poblíž irského města Waterford City, ve Woodstown pod zastřešením organizace s názvem Waterford and South Tipperary Community Youth Service, stál určitě za to! Termín projektu byl 24.9. – 2.10., počet účastníků bylo 13 (Finsko, Irsko, Česká republika, Estonsko, Albánie, Belgie, Španělsko). Cílem projektu bylo vytvořit Labyrint theatre a následně ho přehrát a předat divákům, které tvořili místní obyvatelé Waterfordu.

Ubytovaní jsme byli u samého oceánu, i když trochu na konci světa. Myslím že ale za ten výhled ta samota a klid stála.

Projekt se již konal podruhé, proto i samotní trenéři věděli, jak při aktivitách postupovat a jak reagovat na určité situace. Samotný projekt nám předal nové formy komunikace, a to hlavně neverbální, dal nám možnost pracovat s důvěrou k ostatním lidem, dal nám možnost vystoupit z naší komfortní zóny, a především nám dal prostor otevřít se kreativitě, kterou jsme využili při tvorbě samotného divadla.

Trenéři aktivity tvořili tak, abychom pracovali jak samostatně, ve dvojicích, tak i ve větších skupinkách. Každodenní reflexe byla vždy ve stálých skupinkách, kdy z každé z nich byl vždy jeden člen vyslán za trenéry, aby zhodnotil, jaký byl den, co bylo na obtíž, nebo co naopak bylo super.

Půl dne jsme měli věnovaný na průzkum Irska, byl objednaný autobus, který nás vzal k místním vodopádům, na večeři a poté do místní hospůdky s tradiční Irskou hudbou. Program pro nás zařizoval organizátor projektu Declan, který je nejsrdečnějším člověkem, kterého jsem kdy měla možnost potkat.

Moc bych chtěla poděkovat, a to určitě i za Ivu, že jsme mohly být součástí tak krásného projektu na kouzelném místě.

Terezie Kovářová

Možná se ti bude líbit