Climb into Youth Work: Fostering Community and Connection through Outdoor Education and Climbing — Španělsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz pro zkušenější lezce: only for people with climbing experience and the ability to climb on rock 5 level minimum, including lead climbing

Místo konání: Nigüelas, Španělsko

Termín konání: 15.—24. březen 2023

Český tým: 1, max. 2 účastníci (ve věku 18+). 

Před tím, než se přihlásíte na jakýkoliv náš projekt, důkladně si přečtěte všechny informace v sekci Chci vyjet na projekt a seznamte se s Pravidly účasti na zahr. projektech.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit, prosím důkladně si přečtete info-pack. Prosím zamyslete se, jak do tohoto projektu zapadáte vy (viz „participants‘ profile“ v info-packu). Tento projekt je POUZE pro zkušenější lezce: only for people with climbing experience and the ability to climb on rock 5 level minimum, including lead climbing. Prosím nehlaste se na tento projekt, pokud tuto podmínku nesplňujete a pokud nemáte vybavení uvedené v info-packu na str. 4.

Pokud máte zájem se na tento projekt přihlásit jako náhradníci, prosím odešlete vyplněnou přihlášku co nejdříve.

Pro to, abyste se na tento projekt přihlásili je nutné, abyste vlastnili nejen občanský průkaz (který musíte mít ze zákona), ale také platný cestovní pas (s platností min. ještě 150 dní od datumu začátku vámi vybraného projektu).

V rámci programu ERASMUS+ jsou následující finanční specifika: v rámci všech projektů je kompletně (ze 100%) zajištěno jídlo, ubytování, aktivity, a to vše je zcela pokryto z fondů EU programu ERASMUS+ a zařízeno organizátory. Účastníkům dále budou proplaceny cestovní náklady (reimbursement) do max. výše €360 (v případě tohoto projektu) z místa bydliště do místa konání projektu a zpět.

Na tomto projektu si samotná hostitelská organizace bude vybírat účastnický poplatek ve výši €50/účastník.

Prosím seznamte se s podmínkami pro vstup do Španělska (nutnost testů, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde.

Prosím seznamte se s podmínkami pro návrat do ČR ze zahraničí (nutnost testů, karantény, atp.) na stránkách Ministerstva zahr. věcí zde. 

Hostitelská organizace: Lernlabor Berlin

Popis projektu:

„CLIMB INTO YOUTHWORK“ where we will be exploring climbing as the primary tool for youth work. So climbing all day long on the Granit rock. This project is only for people with climbing experience and the ability to climb on rock 5 level minimum, including lead climbing

We believe in the potential of combining climbing activities with experiential education approaches as a
tool for promoting social inclus ion, under s tanding and tolerance between young people from different cultures and backgrounds. For the last two years, Lernlabor has run a local climbing project in Berlin with participants from diverse backgrounds and we have witnessed first hand the impact that it has for educational attainment, personal development, and developing a sense of place and civic engagement. Now we would like to share our experience with you in the format of an 8 day Training Course in Spain, where we will train both the soft and hard skills necessary to use climbing as an effective learning tool in youth work, as well as exploring the options for funding future educational projects in the framework of the Erasmus+ programme.

Please see the info-pack for the rest 🙂

Možná se ti bude líbit