Linguistic-Verbal Intelligence in Youth Work — Slovinsko

single-image

ERASMUS+, Klíčová akce 1: tréninkový kurz

Místo konání: Trbovlje, Slovinsko

Termín konání: 23.—29. říjen 2023

Český tým: 2 účastníci

Hostitelská organizace: Aspira

Report z projektu:

Projekt Linguistic Verbal inteligence se konal v Slovinsku, v jednom horském městečku jménem Tbovlje. Sešlo se nás tam 22 lidí z 10 různých zemí. Projekt probíhal v rámci organizace Zavod Aspira.

V pondělí 23. 10 jsme většina z nás na ubytování dojeli. Byli jsme ubytováni v hostelu, kde jsme byly všechny dívky dohromady. Výhodou ale bylo, že jsme měli učebnu, kde probíhaly všechny workshopy, ve stejné budově.

Následující den jsme začínali, seznamovali jsme se nejen navzájem ale taky s naším okolím. Další dny jsme se bavili o naších potřebách, jak pochopit potřeby druhých a dohromady je skloubit. Naše lektorka Polona nás vedla k tomu, pracovat první na sobě, abychom dokázali akceptovat druhé. Lekce byly velmi praktické, často jsme si zkoušeli všechny metody na příkladech z našeho života.  Mnohdy jsme pracovali ve skupinách, ale taky jednotlivci. Bylo tam hodně cvičení na přemýšlení, jak něco udělat jinak, a jak pochopit druhé. Myslím, že většina z nás si z toho mnoho odnesla do praktického života.

Trénink probíhal každý den od 9. do 19. hodin. Jídlo bylo velmi dobré, na oběd a večeři jsme každý den chodili do místní restaurace. Snídaně jsme měli přímo v kuchyňce na ubytování.

V pátek večer jsme měli Interculture night, kde každý předvedl svoji zemi. Měli jsme na ochutnávku jídla z různých zemí. Dozvěděli jsme se hodně nových věcí, a navíc jsme si zatančili plno nových tradičních tanců. Nechyběla ani ukázka z tradic.

V sobotu, což byl náš poslední den, jsme si udělali zpětnou vazbu a hned po obědě jme vyrazili na výlet do Ljubljany. Prošli jsem si historickou částí města a viděli jeho krásy. Našimi průvodci byli naši spolu-účastníci ze Slovinska, kteří nám řekli spoustu věcí. Tento den se od nás většina lidí odpojila, ale někteří se ještě vrátili, a domů jeli až v neděli.

Týden strávený ve Slovinsku s mnoha lidmi rozdílných národností nám rozhodně bude chybět a chtěla bych poděkovat všem, kteří nám to umožnili.

Markéta

Možná se ti bude líbit